Goldman Sachs zwiększa liczbę działań związanych z tokenizacją

4 listopada 2021

Amerykański bank inwestycyjny nawiązał współpracę ze start-upem blockchain Digital Asset.

Partnerstwo umożliwi Goldman Sachs korzystanie z Daml, platformy programistycznej stworzonej przez Digital Asset. „Pomoże ona firmie w opracowaniu własnej kompleksowej tokenizowanej infrastruktury aktywów, która będzie obsługiwać wiele klas aktywów w prywatnych i publicznych blockchainach” – czytamy w komunikacie.

Mathew McDermott, globalny dyrektor ds. zasobów cyfrowych w Goldman Sachs, powiedział, że rozwiązania oparte na Daml mogą potencjalnie przyspieszyć przepływy pracy w zakresie digitalizacji opartej na blockchain w instytucjach finansowych i klientach poprzez połączenie różnych infrastruktur. – Ponieważ nadal rozwijamy nasze możliwości tokenizacji, potrzebujemy rozwiązań, które mogą szybko uchwycić pełną złożoność i różnorodność zasobów w sercu naszej działalności, zarówno w przypadku cyfrowych natywnych, jak i tokenizowanych tradycyjnych zasobów, i być interoperacyjnym w wielu łańcuchach bloków – dodał.

Implementując język inteligentnych kontraktów, Daml jest platformą do budowania aplikacji wielostronnych, której celem jest wyeliminowanie podwójnego przetwarzania i pracy ręcznej. Niektóre z największych instytucji finansowych na świecie, takie jak dział papierów wartościowych BNP Paribas, wdrożyły inteligentne kontrakty oparte na Daml, aby opracowywać aplikacje do handlu i rozliczeń w czasie rzeczywistym.

Goldman Sachs był już zaangażowany w badania nad tokenizacją w czerwcu 2019 r. Dyrektor generalny David Solomon wskazał wówczas, że globalne systemy płatności zmierzają do uruchomienia kryptowalut fiat-pegged, znanych jako stablecoiny. Bank inwestycyjny znany jest z inwestycji w Circle, głównego dewelopera USD Coin (USDC), drugiego co do wielkości stablecoina na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej po Tether (USDT). Po uruchomieniu ograniczonego działu handlu instrumentami pochodnymi Bitcoin (BTC) w maju 2021 r., Goldman Sachs kontynuował eksplorację kryptowalutowych produktów inwestycyjnych, ujawniając plany dotyczące instrumentów pochodnych Ether (ETH) w czerwcu.

Goldman Sachs Gto jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, założony w 1869 z siedzibą w Nowym Jorku. Firma działa jako doradca finansowy dla największych przedsiębiorstw, rządów i najbogatszych rodzin na świecie. Funkcjonuje również jako bezpośredni dealer w kontaktach z Bankiem Federalnym w Stanach Zjednoczonych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0