CPIC Investment Management uruchamia dwa fundusze kryptowalutowe

8 maja 2023

Wspierana przez chiński rząd państwowa firma ubezpieczeniowa uruchamia dwa fundusze kryptowalutowe związane z inwestycjami w blockchain i stakingiem.

CPIC Investment Management, spółka zależna China Pacific Insurance, uruchamia dwa fundusze kryptowalutowe we współpracy z firmą inwestycyjną Waterdrip Capital. CPI jest drugą co do wielkości firmą ubezpieczeniową w zakresie nieruchomości w Chinach kontynentalnych po People’s Insurance Company of China.

Nowe fundusze kryptowalutowe obejmują fundusz venture capital o nazwie Pacific Waterdrip Digital Asset Fund I, który skupi się na inwestycjach w projekty blockchain na wczesnym etapie. Drugi fundusz, Pacific Waterdrip Digital Asset Fund II, będzie zarządzał aktywami cyfrowymi proof-of-stake. Nowe fundusze kryptowalutowe będą skierowane do inwestorów instytucjonalnych i zamożnych inwestorów prywatnych.

Waterdrip to globalna instytucja inwestycyjna wspierająca projekty związane z blockchainem i startupy kryptowalutowe. Założony w 2017 roku podmiot jest znany ze wspierania chińskiego przemysłu wydobywczego kryptowalut i inwestowania w projekty takie jak oparta na Polkadot zdecentralizowana sieć Web3 Peaq.

CPIC Investment Management oficjalnie rozpoczęła działalność w zakresie zarządzania aktywami w 2020 r., obejmując wiele głównych działów, w tym dział inwestycji o stałym dochodzie, dział inwestycji kapitałowych, dział rozwoju biznesu i dział zgodności prawnej, a także wiele linie biznesowe, w tym inwestycje o stałym dochodzie, inwestycje kapitałowe i inwestycje alternatywne, mające na celu zbudowanie profesjonalnej platformy zarządzania aktywami CPIC.

W ciągu tych dwóch lat aktywa zarządzane przez CPIC Investment Management wzrosły o prawie 3 miliardy RMB. Znacząco wzrosły również rodzaje i liczba klientów zewnętrznych, a skala zarządzania aktywami zewnętrznymi stanowiła 25% całej skali. Ponadto CPIC Investment Management ściśle przestrzega strategii GBA CPIC i koncentruje się na budowie systemu inwestycyjnego i badawczego na rynkach zagranicznych, wykorzystując przyczółkową rolę rynku Hongkongu do rozszerzenia wpływu marki CPIC na rynki zagraniczne .

Narodowy „14. plan pięcioletni” i budowa GBA nadały Hongkongowi ważną rolę, co również nadało silny impuls rozwojowi CPIC Investment Management. W przyszłości, opierając się na marce CPIC, CPIC Investment Management będzie podążać za trendem, w pełni wykorzystywać lokalne zalety Hong Kongu w zakresie umiędzynarodowienia, efektywnie wykorzystywać regionalne zalety w zakresie zasobów ludzkich, stopniowo integrować się z lokalnym i międzynarodowym środowiskiem konkurencji rynkowej oraz starać się wyznaczać tempo w rozwoju internacjonalizacji CPIC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0