CPIC Investment Management uruchamia dwa fundusze kryptowalutowe

Wspierana przez chiński rząd państwowa firma ubezpieczeniowa uruchamia dwa fundusze kryptowalutowe związane z inwestycjami w blockchain i stakingiem.

CPIC Investment Management, spółka zależna China Pacific Insurance, uruchamia dwa fundusze kryptowalutowe we współpracy z firmą inwestycyjną Waterdrip Capital. CPI jest drugą co do wielkości firmą ubezpieczeniową w zakresie nieruchomości w Chinach kontynentalnych po People’s Insurance Company of China.

Nowe fundusze kryptowalutowe obejmują fundusz venture capital o nazwie Pacific Waterdrip Digital Asset Fund I, który skupi się na inwestycjach w projekty blockchain na wczesnym etapie. Drugi fundusz, Pacific Waterdrip Digital Asset Fund II, będzie zarządzał aktywami cyfrowymi proof-of-stake. Nowe fundusze kryptowalutowe będą skierowane do inwestorów instytucjonalnych i zamożnych inwestorów prywatnych.

Waterdrip to globalna instytucja inwestycyjna wspierająca projekty związane z blockchainem i startupy kryptowalutowe. Założony w 2017 roku podmiot jest znany ze wspierania chińskiego przemysłu wydobywczego kryptowalut i inwestowania w projekty takie jak oparta na Polkadot zdecentralizowana sieć Web3 Peaq.

CPIC Investment Management oficjalnie rozpoczęła działalność w zakresie zarządzania aktywami w 2020 r., obejmując wiele głównych działów, w tym dział inwestycji o stałym dochodzie, dział inwestycji kapitałowych, dział rozwoju biznesu i dział zgodności prawnej, a także wiele linie biznesowe, w tym inwestycje o stałym dochodzie, inwestycje kapitałowe i inwestycje alternatywne, mające na celu zbudowanie profesjonalnej platformy zarządzania aktywami CPIC.

W ciągu tych dwóch lat aktywa zarządzane przez CPIC Investment Management wzrosły o prawie 3 miliardy RMB. Znacząco wzrosły również rodzaje i liczba klientów zewnętrznych, a skala zarządzania aktywami zewnętrznymi stanowiła 25% całej skali. Ponadto CPIC Investment Management ściśle przestrzega strategii GBA CPIC i koncentruje się na budowie systemu inwestycyjnego i badawczego na rynkach zagranicznych, wykorzystując przyczółkową rolę rynku Hongkongu do rozszerzenia wpływu marki CPIC na rynki zagraniczne .

Narodowy „14. plan pięcioletni” i budowa GBA nadały Hongkongowi ważną rolę, co również nadało silny impuls rozwojowi CPIC Investment Management. W przyszłości, opierając się na marce CPIC, CPIC Investment Management będzie podążać za trendem, w pełni wykorzystywać lokalne zalety Hong Kongu w zakresie umiędzynarodowienia, efektywnie wykorzystywać regionalne zalety w zakresie zasobów ludzkich, stopniowo integrować się z lokalnym i międzynarodowym środowiskiem konkurencji rynkowej oraz starać się wyznaczać tempo w rozwoju internacjonalizacji CPIC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0