Firma Robinhood będzie musiała zapłacić 10 mln kary

8 maja 2023

Przedsiębiorstwo stojące za platformą handlu kryptowalutami i akcjami Robinhood prawdopodobnie zapłaci ponad 10 milionów dolarów kary za błędy operacyjne i techniczne, które zaszkodziły inwestorom.

Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji poinfowmował o podpisanej z firmą ugodzie. Sprawa jest związana ze skargami na awarie systemu Robinhood, które spowodowały, że użytkownicy przegapili transakcje, podczas gdy wiele usług firmy było niedostępnych.

Ugoda jest wynikiem dochodzenia przeprowadzonego przez North American Securities Administrators Association w połączeniu z regulatorami papierów wartościowych z Alabamy, Kolorado, Kalifornii, Delaware, New Jersey, Południowej Dakoty i Teksasu. – Robinhood wielokrotnie nie obsługiwał swoich klientów, ale ta ugoda jasno pokazuje, że firma Robinhood musi poważnie traktować swoje obowiązki związane z obsługą klienta i poprawić te niedociągnięcia – powiedział prezes NASAA Andrew Hartnett.

Firma Robinhood doświadczyła znacznego wzrostu na początku pandemii COVID-19, kiedy to wiele osób przestawiło się na pracę zdalną i zdecydowało się na przeprowadzanie transakcji online za pośrednictwem aplikacji. Jednak awarie platformy spowodowały, że niektórzy poszkodowani użytkownicy złożyli pozew zbiorowy przeciwko firmie. Amerykański Urząd Regulacji Przemysłu Finansowego nałożył na firmę karę około 70 milionów dolarów za spowodowanie powszechnej i znaczącej szkody dla tysięcy użytkowników.

„W Robinhood istniały braki w procesie przeglądu i zatwierdzania opcji i rachunków marżowych, słabości w narzędziach monitorowania i raportowania firmy oraz niewystarczająca obsługa klienta i protokoły eskalacji, które w niektórych przypadkach pozostawiły użytkowników Robinhooda niezdolnych do przetwarzania transakcji, nawet gdy wartość niektórych akcji spadała” – czytamy w opublikowanym konunikacie prasowym.

Firma jest oskarżona o wyjątkowo niedbałe rozpowszechnianie niedokładnych informacji dla klientów w odniesieniu do handlu marginesem i ryzyka z wielonogimi spreadami opcji, a także niepowodzenia związane z usługami dostępnymi dla klientów i przejrzystością z FINRA i stanowymi organami regulacyjnymi. W ramach ugody Robinhood „nie przyznaje się ani nie zaprzecza” ustaleniom regulatorów, które nie zawierały dowodów na „umyślne lub oszukańcze postępowanie”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0