Crypto.com może już prowadzić działalność na Cyprze

24 lipca 2022

Singapurska giełda kryptowalut otrzymała zatwierdzenie regulacyjne od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, dzięki któremu stała się kolejną firmą kryptowalutową oficjalnie upoważnioną do działania na Cyprze.

Zatwierdzenie umożliwia Crypto.com oferowanie szeregu produktów i usług klientom na Cyprze zgodnie z lokalnymi przepisami. Obecnie firma rozszerza swoją działalność – udało jej się otrzymać zgodę na prowadzenie działalności w krajach takich jak Włochy, Grecja i Singapur.

Według współzałożyciela i dyrektora generalnego Crypto.com, Krisa Marszalka, giełda traktuje priorytetowo Europę jako główny region do dalszej ekspansji. – Jest to świadectwo naszego zaangażowania w przestrzeganie przepisów i współpracę z regulatorami – powiedział Marszalek.

Crypto.com nie jest jedyną giełdą kryptowalutową, która została zatwierdzona do działania na Cyprze. Jej główni konkurenci – FTX i Coinbase – również prowadzą działalność w tym kraju.

Mimo dużego zainteresowania giełd kryptowalutowych obecnością na Cyprze, w ostatnich latach rząd tego kraju nie zadbał o opracowanie przepisów regulujących ich funkcjonowanie. W 2021 r. główne lokalne instytucje finansowe, w tym Bank Cypru, blokowały transakcje związane z Bitcoinem. We wrześniu tego roku Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła plany zwiększenia nadzoru nad kryptowalutami poprzez integrację przepisów Unii Europejskiej dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy z prawem cypryjskim.

Giełda Crypto.com pozwala użytkownikom nie tylko kupować i sprzedawać ponad 250 kryptowalut, ale także oferuje usługi takie jak karty Visa z obsługą kryptowalut. Firma aktywnie pracuje nad uproszczeniem płatności na swojej platformie m.in. poprzez wprowadzenie opcji Google Pay dla użytkowników Androida.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0