Crypto.com skupi się na działalności kryptoassetowej w Wielkiej Brytanii

22 sierpnia 2022

Giełda aktywów cyfrowych otrzymała zielone światło dla niektórych działań związanych z kryptowalutami w Wielkiej Brytanii po otrzymaniu potwierdzenia rejestracji od Financial Conduct Authority. 

Zgodnie wpisem w rejestrze usług finansowych FCA, podmiot o nazwie Forix Dax UK Limited został zarejestrowany do prowadzenia niektórych działań związanych z kryptowalutami. Warto w tym miejscu przypomnieć, że firmy prowadzące działalność w zakresie aktywów kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii muszą się zarejestrować, aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi prania pieniędzy, finansowania terroryzmu i transferu funduszy.

Zgodnie z definicją FCA, działalność związana z aktywami kryptowalutowymi obejmuje wymianę aktywów kryptowalutowych na pieniądze lub pieniądze na aktywa kryptowalutowe lub automatyzację maszyny do tego celu oraz wymianę aktywów kryptowalutowych na aktywa kryptowalutowe. Financial Conduct Authority opracował0  również listę 248 przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, które wydają się prowadzić działalność związaną z aktywami kryptowalutowymi, która nie jest zarejestrowana w FCA dla celów przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Istniejące firmy w Wielkiej Brytanii były zobowiązane do zarejestrowania się w FCA do 9 stycznia 2021 r., aby kontynuować prowadzenie działalności, przy czym firmy, które złożyły wniosek, ale nadal są przetwarzane ich wnioski, otrzymały tymczasową rejestrację.

FCA posiada uprawnienia wykonawcze pozwalające na prowadzenie dochodzeń i nakładanie kar finansowych na firmy, które nie są zgodne z przepisami.

W dniu 8 sierpnia 2022 r. Crypto.com uzyskało również rejestrację dostawcy usług wirtualnych aktywów i Electronic Financial Transaction Act w Korei Południowej po przejęciu dostawcy usług płatniczych PnLink Co., Ltd. i dostawcy usług wirtualnych aktywów OK-BIT Co., Ltd.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0