Ripple ma problemy z tokenizacją nieruchomości w Kolumbii

1 września 2022

Plan firmy mający na celu umieszczenia tytułów własności ziemi na blockchainie utknął w martwym punkcie.

Projekt ogłoszony przez Ministerstwo Informatyki i Komunikacji ustępującego rządu został zawieszony zaledwie dwa tygodnie przed zaprzysiężeniem nowo wybranego prezydenta Gustavo Petro. Ttymczasowy dyrektor Narodowej Agencji Ziemskiej, Juan Manuel Noruega Martínez, powiedział, że projekt nie jest częścią strategicznych priorytetów agencji na rok 2022. Jest to zaskakująca zmiana, biorąc pod uwagę, że nowy prezydent Kolumbii jest uważany za osobę przyjazną wobec kryptowalut i wcześniej zapewniał o swoim poparciu dla nich.

Partnerstwo, które obejmowało kolumbijską Krajową Agencję Ziemi, Ripple i firmę zajmującą się rozwojem oprogramowania Peersyst Technology, miało na celu tokenizację nieruchomości na blockchainie w celu poprawienia procesów wyszukiwania nieruchomości, stworzenia przejrzystego i tańszego sposobu zarządzanie tytułem własności oraz bardziej wydajnego przetwarzania finansowania i płatności.

W ramach porozumienia pokojowego w 2016 roku, które oficjalnie oznaczało koniec kolumbijskiego konfliktu, opracowano dyrektywę o sformalizowaniu tytułów własności dla małych i średnich nieruchomości wiejskich. Według raportu z 2013 roku tylko jeden z każdych dwóch drobnych rolników ma formalne prawa do swojej ziemi. Ten brak formalności zniechęca rolników do inwestowania w ziemie i uniemożliwia wykorzystanie ziemi jako zabezpieczenia przy staraniu się o kredyt. Księga przewodnia blockchain dla nieruchomości miała na celu rozwiązanie tego problemu poprzez zapewnienie właścicielom gruntów bezpieczeństwa i zachęty do inwestowania w ich nieruchomości.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0