Crypto.com z kampanią wspierającą Ukrainę podczas rozdania Oscarów

2 kwietnia 2022

Giełda kryptowalut planuje wykorzystać swój czas reklamowy podczas 94. gali rozdania Oscarów, aby wyemitować spot telewizyjny dotyczący kryzysu humanitarnego na Ukrainie.

Szef Crypto.com, Kris Marszalek, poinformował, że giełda nawiązała współpracę z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża w celu przeprowadzenia kampanii mającej na celu pomoc osobom cierpiącym podczas wojny na Ukrainie. Dyrektor generalny nie sprecyzował, na czym będzie polegała kampania, ale platforma już teraz umożliwia przekazywanie darowizn w kryptowalutach, fiatach i zakupach tokenów niezbywalnych. Do 31 marca giełda będzie wspierać darowizny w wysokości do 1 miliona dolarów.

– Kryzys humanitarny spowodowany konfliktem na Ukrainie wciąż eskaluje i uważam, że naszym obowiązkiem jest wspieranie potrzebujących – powiedział Marszałek. – W czasie tej tragedii cała społeczność kryptowalutowa zjednoczyła się, aby pokazać światu, kim jesteśmy, jakie są nasze wartości i jak ważne jest to, co budujemy – dodał.

Według Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, do 24 marca 2022 r. z Ukrainy uciekło ponad 3,6 miliona osób, czyli w ciągu miesiąca od inwazji rosyjskich sił wojskowych na ten kraj. Doniesienia z Ukrainy sugerują, że miliony ludzi borykają się z brakiem żywności i wody, brakiem opieki medycznej z powodu uszkodzenia lub zniszczenia wielu szpitali oraz przesiedleniami po tym, jak zostali zmuszeni do opuszczenia wschodnich części kraju.

Wiele prywatnych firm ułatwia przekazywanie darowizn w postaci aktywów cyfrowych, w tym Bitcoina i Ether na rzecz pomocy Ukraińcom. Oprócz rządu Ukrainy, który przyjmuje darowizny kryptowalutowe bezpośrednio za pośrednictwem adresów portfeli dostarczonych przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej, organ ustawodawczy współpracował z giełdami FTX i Kuna oraz platformą stakingową Everstake, aby uruchomić stronę internetową z darowiznami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0