Japonia planuje zaostrzenie przepisów dotyczących giełd kryptowalut

28 marca 2022

Proponowana zmiana jest przeprowadzana w celu uniemożliwienia krajom objętym sankcjami podejmowania działań unikowych z wykorzystaniem aktywów cyfrowych.

Japonia planuje zmienić swoją ustawę o wymianie walutowej i handlu zagranicznym, aby objąć giełdy kryptowalutowe przepisami regulującymi działalność banków. Główny Sekretarz Gabinetu Hirokazu Matsuno na konferencji prasowej powiedział, że rząd planuje wprowadzić projekt ustawy, aby zrewidować prawo dewizowe, aby uwzględnić giełdy kryptowalut. Fumio Kishida, nowo wybrany premier kraju, również poparł proponowaną rewizję i wezwał do skoordynowanych działań z zachodnimi sojusznikami w celu egzekwowania nowych przepisów.

Zgodnie ze zmienionym prawem dewizowym, giełdy kryptowalut, podobnie jak banki, będą zobowiązane do weryfikacji i oznaczania transakcji związanych z osobami lub grupami rosyjskimi objętymi sankcjami.

Japonia, wraz z większością swoich zachodnich sojuszników, przeprowadziła różne sankcje finansowe przeciwko Rosji po jej działaniach na Ukrainie. Wcześniej w tym miesiącu finansowy organ regulacyjny w tym kraju zwrócił się również do giełd kryptowalutowych o powstrzymanie się od zezwalania na transakcje dotyczące celów objętych sankcjami.

Jednak poprawka parlamentarna do ustawy sprawi, że prawnym przymusem dla giełd kryptowalutowych będzie blokowanie transakcji dla różnych objętych sankcjami rosyjskich urzędników, oligarchów, banków i innych instytucji.

Powodem do obaw o to, że Rosja może próbować ominąć sankcje za pomocą kryptowalut, jest rosnące zainteresowanie tego kraju rynkiem kryptowalut i ostatnie komentarze ministrów z tego kraju.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0