Rio de Janeiro będzie akceptować Bitcoin w podatkach od nieruchomości

2 kwietnia 2022

Miasto oficjalnie zacznie akceptować płatności w BTC za podatki związane z nieruchomościami, znane pod nazwą Imposto sobre a propriedade predial e territorial urbana (IPTU).

Nowe prokryptowalutowe przepisy podatkowe zostaną wdrożone od 2023 roku. Poinformował o tym sekretarz ds. rozwoju gospodarczego, innowacji i uproszczeń Rio de Janeiro, Chicão Bulhões.

Inicjatywa sprawi, że Rio de Janeiro będzie pierwszym brazylijskim miastem, w którym płatności BTC staną się głównym nurtem. „Aby umożliwić operację, gmina zatrudni firmy specjalizujące się w konwersji aktywów kryptowalutowych na reais. W ten sposób Urząd Miasta otrzyma 100 proc. kwoty w tej walucie” – napisano w komunikacie.

Brazylijski sekretarz Pedro Paulo przyznał, że celem miasta – wraz z akceptacją kryptowalut – jest rozwój solidnego rynku tej nowej klasy aktywów w mieście. – Będziemy stymulować obieg kryptowalut poprzez zintegrowanie ich z płatnością podatków, tak jak w przypadku IPTU, a w przyszłości można to rozszerzyć na inne usługi – wyjaśnił.

Miasto planuje również włączyć politykę zarządzania opartą na tokenach niezbywalnych (NFT) na różnych rynkach, w tym sztuki, kultury i turystyki.

Przypomnijmy, że 29 stycznia 2022 r. Meta, największa na świecie platforma mediów społecznościowych, złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego w brazylijskich władzach w celu projektowania, opracowywania i dostarczania sprzętu i oprogramowania dla różnych usług związanych z BTC i kryptowalutami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0