Dan Schulman: Wierzę, że waluty cyfrowe przejdą do mainstreamu

7 grudnia 2020

Dyrektor generalny i prezes PayPal wypowiedział na temat kryptowalut. 

– Wierzę, że waluty cyfrowe wejdą do głównego nurtu. Myślę, że cały świat zmierza w kierunku technologii cyfrowej. Myślę, że transakcje, które kiedyś były całkowicie cyfrowe, a które odbywały się online, teraz przenoszą się również do cyfrowego trybu offline. Tak więc wszystkie transakcje w sklepach zbliżają się do dotknięcia telefonu lub kodu QR. Myślę, że po prostu nadszedł na to czas – powiedział Schulman.

Dyrektor PayPala dołączył do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, Dyrektora ds. Technologii Facebooka Mike’a Schroepfera i właściciela Dallas Mavericks Marka Cubana podczas internetowej konferencji Web Summit, w której uczestniczyło 100 tysięcy osób. W swoim pierwszym wywiadzie od czasu podjęcia przez PayPal decyzji o wprowadzeniu do swoich usług kryptowalut Schulman powiedział, że staną one się narzędziem codziennych płatności. Biznesmen zauważył też, że że globalna pandemia przyspieszyła szereg trendów, w tym odejście konsumentów od gotówki. – Pandemia pociągnęła te trendy. Normalnie zajęłoby to od trzech do pięciu lat. Tu miało to miejsce w ciągu pięciu do sześciu miesięcy – zaznaczył.

Podczas Web Summit Schulman udzielił wywiadu dziennikarzowi „New York Times” Andrew Rossowi Sorkinowi. Gdy ten zapytał, czy decyzja o włączeniu kryptowalut została już uwzględniona w planie PayPal na 2020 rok, czy też zmieniła się w ciągu roku, Schulman zauważył, że „niektóre cele były już na mapie drogowej, a niektóre nie”. – Zamierzaliśmy zapewnić naszym klientom możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut w portfelu PayPal, ponieważ przeprowadziliśmy badania rynku i około 54% naszej bazy chciało mieć taką możliwość – powiedział Schulman. – To, czego nie mieliśmy na naszej mapie drogowej, to możliwość korzystania z kryptowalut jako instrumentu finansowania zakupów u któregokolwiek z naszych 28 milionów sprzedawców. Przesunęliśmy to w górę, ponieważ po zakupie kryptowaluty naprawdę chcesz móc jej używać zarówno jako narzędzia inwestycyjnego, jak i, co ważne, jako źródła finansowania do innych zakupów.

Jeśli chodzi o zmienność bitcoina i to, czy ludzie będą go używać jako waluty, to Schulman powiedział, że bitcoin jest dla niegoo „kiepską formą waluty”, która może wymazać zyski drobnych kupców. Jednak – jego zdaniem –  to, co zrobił PayPal, to umożliwienie konsumentom poznania dokładnego kursu wymiany kryptowalut w momencie zakupu. W ten sposób ani konsument, ani sprzedawca nie są narażeni na ryzyko zmienności. Patrząc szerzej w przyszłość, Schulman powiedział, że widzi, jak waluty cyfrowe stają się głównym nurtem. – Myślę, że jeśli potrafisz stworzyć system finansowy, nową i nowoczesną technologię, która jest szybsza, tańsza, bardziej wydajna, to jest to dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o wprowadzenie większej liczby osób do systemu, włączenie, obniżenie kosztów czy pomoc w poprawie kondycję finansową tak wielu ludzi. Tak więc, na dłuższą metę, jestem bardzo optymistyczny w stosunku do wszelkiego rodzaju walut cyfrowych – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0