Kierowca NASCAR otrzyma od sponsora wynagrodzenie w krypto

18 czerwca 2021

Landon Cassill, zawodowy kierowca wyścigowy w serii Xfinity NASCAR, otrzyma część swojej pensji w Bitcoinie i Litecoinie w ramach sponsoringu z brokerem kryptograficznym Voyager.

Jak informuje agencja Associated Press, Voyager sfinalizował 19-letnią umowę na sponsorowanie Cassilla, który już niebawem weźmie udział w wyścigu NASCAR na torze Nashville Superspeedway. Cassill powiedział, że firma zapłaci za transakcję w całości w krypto, z „portfelem różnych aktywów cyfrowych”, który obejmuje Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC).

Kierowca NASCAR już wcześniej był bardzo aktywny na rynku Litecoin, korzysta również z innych tokenów i od kilku lat osiąga znaczne zyski. Jego zdjęcie profilowe na Twitterze przedstawia 31-latka w stroju wyścigowym z laserowymi oczami — zaś sam Cassill w mediach społecznościowych wykazuje duże zainteresowanie kryptowalutami. – Istnieje garstka pilotów, którzy lubią krypto, ale prawdopodobnie jestem jednym z tych, którzy korzystają z jego możliwości już wystarczająco długo i jestem całkiem zadowolony ze sposobu, w jaki to działa – powiedział Cassill. – Mogę handlować kryptowalutą od razu, zanim rynek się zmieni, lub trzymać się jej, gdy rynek idzie w górę lub w dół, a także zabrać z tego trochę, opłacać rachunki i zatrzymać resztę – wyjaśnił.

Również inni kierowcy NASCAR na przestrzeni lat nawiązywali relacje z firmami kryptograficznymi. W 2020 roku dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, zaprezentował samochód Cash App firmy Square, który poprowadził Darrell „Bubba” Wallace w serii wyścigów NASCAR — pojazd miał co najmniej dwa logo BTC. Ponadto kierowca wyścigowy Ed Carpenter prowadził na zawodach Indy 500 w maju 2021 r. „pomarańczową, pokrytą bitcoinami, inżynieryjną bestię” prezesa Zap Jacka Mallersa.

Landon Cassill jest amerykańskim zawodowym kierowcą wyścigowym, który bierze udział w zawodach w NASCAR Xfinity Series, prowadząc Chevrolety Camaros nr 4 i 6 dla JD Motorsports. W ostatnim czasie, chociaż miał kontrakt na sezon 2020, Cassill stracił swój przejazd w StarCom na rzecz Quina Houffa. W związku z tym planował uruchomić pełny harmonogram Xfinity dla Shepherd Racing Ventures w oczekiwaniu na finansowanie. Po ominięciu wyścigu otwierającego w Daytona, Cassill wszedł do kolejnych trzech wyścigów, zanim sezon został dotknięty pandemią COVID-19; problemy ze sponsorowaniem spowodowane pandemią uniemożliwiły SRV powrót do końca 2020 roku. W 2021 roku Cassill ponownie dołączył do JD Motorsports i numer 4 na cały sezon Xfinity. Przed majowym wyścigiem w Dover Cassill zamienił się samochodami z kolegą z zespołu JDM Ryanem Vargasem i przeniósł się na 6. miejsce, aby pomóc mu gromadzić punkty właściciela.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0