David Marcus z Facebooka wzywa do uczciwości w płatnościach kryptograficznych

20 sierpnia 2021

W artykule pt. „Dobre stablecoiny, protokół dla pieniędzy i portfele cyfrowe: formuła naprawy naszego zepsutego systemu płatności”, pionier kryptowalut podzielił się swoimi poglądami na temat nierówności ekonomicznych, wyzwań regulacyjnych i proponowanego przez Novi stablecoina rozwiązanie.

Marcus spędził ostatnie kilka lat na budowaniu portfela kryptograficznego Diem Novi — interoperacyjnego portfela cyfrowego zaprojektowanego do integracji z systemem płatności Diem. Ma on na celu umożliwienie osobom fizycznym i firmom na całym świecie łatwego przesyłania pieniędzy, co raz na zawsze zrewolucjonizuje odwieczny system płatności finansowych. W swoim artykule Marcus przytacza przykład 1,7 miliarda osób nieposiadających bankowości na całym świecie, a także 62 milionów Amerykanów, którzy nie maksymalizują swojego potencjału finansowego z obecnym dostawcą usług bankowych, jako główne powody do wprowadzania innowacji w tym sektorze.

Marcus wykazuje ciągłe oszołomienie brakiem pilności wykazanym przez organy regulacyjne i decydentów w przechwytywaniu kryptowaluty i potencjału sejsmicznego blockchain. „Tu, w Ameryce, nasza infrastruktura płatnicza jest prawdopodobnie najgorsza ze wszystkich rozwiniętych krajów na świecie i coraz bardziej pozostaje w tyle, podczas gdy Chiny poruszają się z determinacją i pośpiechem, aby zbudować infrastrukturę, która sprawi, że cyfrowy juan stanie się wyzwaniem dla dolar jako światowa waluta rezerwowa” – czytamy w artykule.

Prezes wykonawczy Ripple wyraził podobną opinię w 2020 roku, pisząc, że Stany Zjednoczone przegrywają „technologiczną zimną wojnę” z Chinami, aby kontrolować „system finansowy nowej generacji”.

W 2019 r. Diem (przemianowany z Libra) zaproponował stworzenie natywnej kryptowaluty do użytku na platformach Facebooka, takich jak Instagram, WhatsApp i Messenger, i potencjalnie rywalizował z suwerennością tradycyjnych walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański. To śmiałe podejście wywołało oburzenie, skłaniając zespół do szybkiego powrotu do dalszych rozważań nad swoim modelem biznesowym. Po różnych wydarzeniach publicznych w ciągu ostatnich kilku lat, Diem i Novi są teraz dwoma wyjątkowymi produktami, które mają wejść na rynek w 2021 roku.

Zgodnie z wizją Marcusa, Novi nadal chętnie podąża za metodą stablecoin, wierząc, że teraz jest optymalny moment na połączenie „podstawowej sieci płatności, która jest tańsza, szybsza, bezpieczniejsza, interoperacyjna i programowalna” z wydajnym kryptowalutą stablecoin. – Jesteśmy wyzwaniem w branży płatności i będziemy oferować bezpłatne płatności między osobami w kraju i za granicą osobom korzystającym z portfela Novi – stwierdził. Jego zdaniem istnieje również potrzeba obsługi przez portfele Novi niewymiennych tokenów lub NFT. Jak zauważył, tradycyjne kontrakty i tytuły zostaną zastąpione inteligentnymi kontraktami.

Marcus napisał również, że pomimo dobrze udokumentowanych problemów z zaufaniem związanych z zapisami danych Facebooka, Novi zasługuje na „sprawiedliwy strzał” w swoich ambicjach finansowych i że innowacji nie należy tłumić, ale raczej popierać. Podobny język został odnotowany w jego apelu „korzyść z wątpliwości”, opublikowanym pod koniec 2020 roku.

W swoich końcowych przemyśleniach Marcus podzielił swoje przekonanie, że nierozsądnie byłoby opóźniać uruchomienie portfela Novi, choć nie ujawnił konkretnej daty, w której miałoby to nastąpić.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0