David Marcus z Facebooka wzywa do uczciwości w płatnościach kryptograficznych

W artykule pt. „Dobre stablecoiny, protokół dla pieniędzy i portfele cyfrowe: formuła naprawy naszego zepsutego systemu płatności”, pionier kryptowalut podzielił się swoimi poglądami na temat nierówności ekonomicznych, wyzwań regulacyjnych i proponowanego przez Novi stablecoina rozwiązanie.

Marcus spędził ostatnie kilka lat na budowaniu portfela kryptograficznego Diem Novi — interoperacyjnego portfela cyfrowego zaprojektowanego do integracji z systemem płatności Diem. Ma on na celu umożliwienie osobom fizycznym i firmom na całym świecie łatwego przesyłania pieniędzy, co raz na zawsze zrewolucjonizuje odwieczny system płatności finansowych. W swoim artykule Marcus przytacza przykład 1,7 miliarda osób nieposiadających bankowości na całym świecie, a także 62 milionów Amerykanów, którzy nie maksymalizują swojego potencjału finansowego z obecnym dostawcą usług bankowych, jako główne powody do wprowadzania innowacji w tym sektorze.

Marcus wykazuje ciągłe oszołomienie brakiem pilności wykazanym przez organy regulacyjne i decydentów w przechwytywaniu kryptowaluty i potencjału sejsmicznego blockchain. „Tu, w Ameryce, nasza infrastruktura płatnicza jest prawdopodobnie najgorsza ze wszystkich rozwiniętych krajów na świecie i coraz bardziej pozostaje w tyle, podczas gdy Chiny poruszają się z determinacją i pośpiechem, aby zbudować infrastrukturę, która sprawi, że cyfrowy juan stanie się wyzwaniem dla dolar jako światowa waluta rezerwowa” – czytamy w artykule.

Prezes wykonawczy Ripple wyraził podobną opinię w 2020 roku, pisząc, że Stany Zjednoczone przegrywają „technologiczną zimną wojnę” z Chinami, aby kontrolować „system finansowy nowej generacji”.

W 2019 r. Diem (przemianowany z Libra) zaproponował stworzenie natywnej kryptowaluty do użytku na platformach Facebooka, takich jak Instagram, WhatsApp i Messenger, i potencjalnie rywalizował z suwerennością tradycyjnych walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański. To śmiałe podejście wywołało oburzenie, skłaniając zespół do szybkiego powrotu do dalszych rozważań nad swoim modelem biznesowym. Po różnych wydarzeniach publicznych w ciągu ostatnich kilku lat, Diem i Novi są teraz dwoma wyjątkowymi produktami, które mają wejść na rynek w 2021 roku.

Zgodnie z wizją Marcusa, Novi nadal chętnie podąża za metodą stablecoin, wierząc, że teraz jest optymalny moment na połączenie „podstawowej sieci płatności, która jest tańsza, szybsza, bezpieczniejsza, interoperacyjna i programowalna” z wydajnym kryptowalutą stablecoin. – Jesteśmy wyzwaniem w branży płatności i będziemy oferować bezpłatne płatności między osobami w kraju i za granicą osobom korzystającym z portfela Novi – stwierdził. Jego zdaniem istnieje również potrzeba obsługi przez portfele Novi niewymiennych tokenów lub NFT. Jak zauważył, tradycyjne kontrakty i tytuły zostaną zastąpione inteligentnymi kontraktami.

Marcus napisał również, że pomimo dobrze udokumentowanych problemów z zaufaniem związanych z zapisami danych Facebooka, Novi zasługuje na „sprawiedliwy strzał” w swoich ambicjach finansowych i że innowacji nie należy tłumić, ale raczej popierać. Podobny język został odnotowany w jego apelu „korzyść z wątpliwości”, opublikowanym pod koniec 2020 roku.

W swoich końcowych przemyśleniach Marcus podzielił swoje przekonanie, że nierozsądnie byłoby opóźniać uruchomienie portfela Novi, choć nie ujawnił konkretnej daty, w której miałoby to nastąpić.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0