Xiaomi India potrzebuje jasności regulacyjnej, aby wdrożyć kryptowaluty

23 sierpnia 2021

Według dyrektora zarządzającego firmy, Manu Jaina, kryptowaluta to niezwykle interesujący obszar, który radzi sobie wyjątkowo dobrze.

Xiaomi India, filia największego producenta telefonów komórkowych na subkontynencie, jest zainteresowana branżą kryptowalut, ale potrzebuje od rządu jasności przepisów. – Będziemy chcieli poczekać na wszystkie kwestie regulacyjne. Oczywiście krypto to dziedzina, która jest niezwykle interesująca, jest największym buzzwordem i ma się wyjątkowo dobrze. Ale chcielibyśmy zrozumieć więcej po stronie regulacji – powiedział w wywiadzie dla „The Economic Times” dyrektor zarządzający firmy, Manu Jain,.

Ostatnie uwagi Jaina pojawiły się po tym, jak działalność firmy w zakresie usług finansowych powróciła do wzrostu w 2021 r., odnotowując wzrost o 35% rok do roku w pierwszym kwartale ze względu na ekspansję na więcej produktów finansowych. Obecnie firma aktywnie dywersyfikuje swoje produkty w platformę pożyczkową o pełnym spektrum, skoncentrowaną na płatnościach, pożyczkach, ubezpieczeniach oraz uruchamianiu handlu elektronicznego i usług pożyczkowych w Indiach w 2020 roku.

Indie są obecnie największym rynkiem Xiaomi poza Chinami i żaden kraj nie jest znany z tego, że jest szczególnie przyjazny w stosunku do kryptowalut, przy czym chiński rząd agresywnie przygląda się handlowi i wydobyciu kryptowalut, a indyjski przemysł kryptograficzny wciąż stoi w obliczu skrajnej niepewności regulacyjnej. Niedawno Xiaomi zaprzeczyło udziałowi portugalskiego sklepu Xiaomi w próbie rozpoczęcia przyjmowania płatności Bitcoin (BTC). Mi Store Portugal ostatecznie zrezygnował z planów umożliwienia płatności kryptograficznych dla urządzeń Xiaomi po tym, jak chiński producent elektroniki powiedział, że sklep nie jest bezpośrednio związany z jego działalnością.

Xiaomi to chińska spółka prywatna z siedzibą w Pekinie, specjalizująca się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów oraz aplikacji i elektroniki użytkowej, założona 6 kwietnia 2010 roku. Pierwszym produktem firmy był smartfon Mi1. Oprócz telefonów firma produkuje również inteligentne opaski, tablety, kamerki sportowe, telewizory, przystawki smart TV dla telewizorów, powerbanki, słuchawki, inteligentne buty, odzież, routery, głośniki przenośne, czajniki, pojazdy segway (Xiaomi NINEBOT), hulajnogę (MiJia Electric Scooter), smartwatche, żarówki Yeelight, kostki-zabawki antystresowe (Mitu Fidget Cube), akcesoria do telefonów i oczyszczacze powietrza Airpurifier. Oprócz tego Xiaomi jest firmą-inwestorem w wielu mniejszych spółkach, które oferują rozmaite produkty.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0