Goldman Sachs identyfikuje 19 akcji kryptowalut, które przewyższyły S&P 500

29 kwietnia 2021

Gigant bankowy z Wall Street zidentyfikował powstający klaster akcji związanych z kryptowalutami, które radzą sobie znacznie lepiej niż sam indeks S&P 500.

W notatce dla inwestorów analitycy banku zwrócili uwagę na 19 amerykańskich akcji, które miały kapitalizację rynkową przekraczającą 1 miliard dolarów i są blisko powiązane z branżą kryptowalut i blockchain.

Guru inwestycyjni Goldmana stwierdzili, że wiele z tych akcji „znacznie przewyższyło” szerszy rynek akcji, a firmy osiągnęły w tym roku średni zwrot w wysokości 43%, czyli ponad trzykrotnie więcej niż 13%, które S&P 500 zyskał w tym samym okresie.

Dwie wiodące spółki to firmy wydobywające kryptowaluty Marathon Digital Holdings i Riot Blockchain, które odnotowały wzrosty odpowiednio o 218% i 151% od początku roku.

Tesla również miała solidny rok, a jej akcje osiągnęły rekordowy poziom 883 USD w styczniu 2021 r. na kilka tygodni przed ogłoszeniem, że firma zainwestowała 1,5 miliarda USD w Bitcoin. Z planami uruchomienia własnej kryptowaluty kojarzony jest również Facebook.

Innym korporacyjnym sponsorem Bitcoina jest MicroStrategy – firma, której cena akcji eksplodowała w połowie kwietnia 2021 r. tuż przed tym, jak sam Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 65 000 dolarów. Goldman szacuje, że firma posiada udziały w BTC o wartości około 4,5 miliarda dolarów.

Firma płatnicza Jacka Dorseya, Square, również przelała pieniądze na aktywa kryptograficzne, kupując bitcoiny o wartości 220 milionów dolarów. Inni giganci płatniczy, którzy mocno skłaniają się ku kryptowalutom, to PayPal, Mastercard i Visa, które oferują pewne formy płatności za aktywa cyfrowe, a w biektórych przypadkach równiez handel.

Analitycy Goldman Sachs zauważyli, że dwa duże banki, BNY Mellon i JPMorgan Chase, przewodziły adopcji łańcucha bloków poprzez przechowywanie kryptowalut i transakcje międzybankowe.

Listę uzupełnia amerykańska giełda Coinbase, operator giełdy Overstock.com, pionier technologii blockchain IBM, producent mikroczipów Nvidia oraz firmy świadczące usługi finansowe InvestView, Broadridge Financial i Ideanomics.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0