Digihost chce przenieść platformy wydobywcze z Nowego Jorku do Alabamy

4 sierpnia 2022

Amerykańska firma zajmująca się wydobywaniem kryptowalut poinformowała o planach przeniesienia części swojej floty z Nowego Jorku do Alabamy w celu obniżenia kosztów energii.

Przedstawiciele Digihost poinformowali, że ich 55-megawatowy obiekt w Alabamie – który firma nabyła w czerwcu 2022 roku – będzie przez niego wykorzystywany do wydobycia kryptowalut, co pozwoli na znacznie obniżenie kosztów operacyjnych. Przedsiębiorstwo dąży do posiadanie zdolności haszowania 28 MW w obiekcie w Alabamie do czwartego kwartału 2022 roku, a 55 MW do drugiego kwartału 2023 roku.

Digihost, podobnie jak inni górnicy kryptowalut, ma do czynienia z rosnącymi kosztami energii w czasie rynku niedźwiedzia i trwającymi rekordowymi upałami w części Stanów Zjednoczonych. Wg stanu na dzień 31 lipca 2022 r. firma posiadała około 220 BTC i 1 tys. ETH wycenianych łącznie na 6,8 miliona dolarów – i nie miała żadnego zadłużenia.

Tymczasem w czerwcu i lipcu 2022 r. firmy wydobywcze Bitfarms i Core Scientific poinformowały o sprzedaży części swoich zasobów BTC jako część strategii mającej na celu uregulowanie swoich długów i zwiększenie wydajności. Z kolei w lipcu Riot Blockchain poinformowało, że przeniesie niektórych swoich górników z Nowego Jorku do Teksasu w celu obniżenia kosztów operacyjnych.

Wiele firm górniczych w Teksasie poinformowało o zmniejszeniu lub wstrzymaniu swych działań wydobywczych w okresie letnim ze względu na ekstremalne upały. Eksperci są zdania, że stanowa sieć energetyczna może nie być przygotowana tak duży popyt ze względu na moc potrzebną do pracy tysięcy klimatyzatorów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0