Gucci jest pierwszą dużą marką akceptującą płatności w APE

4 sierpnia 2022

Włoski gigant modowy stał się pierwszą dużą marką, która akceptuje płatności w formie ApeCoina, należącego do Bored Ape Yacht Club.

Działanie to może zapewnić projektowi ApeCoin znaczną ekspozycję głównego nurtu wraz z wniesieniem dalszej użyteczności do kryptowaluty. Klienci Gucci w Stanach Zjednoczonych będą teraz mogli kupować produkty w sklepach za pomocą APE, podczas gdy infrastruktura płatnicza zostanie dostarczona przez firmę BitPay.

Pomimo trwającego rynku niedźwiedzia kryptowalutowego, marka modowa mocno zaangażowała się w działalność w sektorze kryptowalut. W lutym 2022 r. firma rozpoczęła promocję kolekcji „SuperGucci” NFT we współpracy z marką zabawek winylowych Superplastic. Miesiąc później Gucci zaprezentowało kolekcję NFT „Gucci Grail”, skierowaną do właścicieli najlepszych projektów NFT, takich jak BAYC. W maju firma ogłosiła plany przyjęcia 12 kryptowalut jako metod płatności w 111 sklepach w Ameryce Północnej. Lista obejmowała Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) i pięć dolarowych stablecoinów.

APE został oddany do użytku w marcu 2022 r. Towarzysząca jej zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) i społeczność zarządzająca była od tamteej pory bardzo zaangażowana i nadzorowała ważne decyzje, takie jak zawetowanie propozycji przeniesienia APE z Ethereum na nowy blockchain. W lipcu 2022 r. DAO głosowało za kilkoma godnymi uwagi propozycjami, takimi jak zbadanie możliwości zorganizowania konferencji i festiwalu NFT oraz zapewnienie APE finansowania Bored Ape Gazette, aby stała się 24-godzinną witryną informacyjną. Dodatkowo, projekt pracuje nad wprowadzeniem stakingu APE w odpowiedzi na silny nacisk ze strony społeczności.

Obecna kapitalizacja rynkowa wynosząca około 2,06 miliarda dolarów czyni APE 33. największym aktywem w kryptowalutach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0