Szwajcarski Sygnum Bank rozszerza staking o Cardano

10 sierpnia 2022

Przyjazny kryptowalutom bank poszerza listę oferowaneychusług kryptowalutowych uruchamiając wsparcie dla stakingu Cardano.

Firma rozszerzyła swoją ofertę stakingu bankowego, umożliwiając klientom generowanie nagród poprzez staking ADA za pośrednictwem platformy instytucjonalnej banku. W ten sposób ADA dołącza do rosnącego portfela kryptowalut Sygnum, który obejmuje trzy protokoły proof-of-stake, Internet Computer, Tezos i Ethereum 2.0.

Usługi stakingowe stanowią integralną część platformy Sygnum i są dostępne dla klientów za pośrednictwem platformy bankowości elektronicznej banku. Usługi są w pełni zintegrowane z platformą bankową Sygnum, która została zaprojektowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa klasy instytucjonalnej poprzez zastosowanie segregowanych portfeli, bezpiecznego zarządzania kluczami prywatnymi i innych narzędzi.

Staking to proces uczestnictwa w walidacji transakcji na blockchainie PoS w zamian za nagrody stakingowe. W przeciwieństwie do sieci proof-of-work, takich jak Bitcoin, blockchainy PoS nie wymagają aktywności górniczej i zamiast tego polegają na użytkownikach blokujących swoje monety w celu utrzymania sieci.

Główny regulowany bank w Szwajcarii, Sygnum zadebiutował stakingiem kryptowalutowym w listopadzie 2020 roku. W lipcu 2021 roku firma poinformowała, że będzie oferowała staking Ethereum 2.0 na swojej platformie.

Dodanie Cardano staking na Sygnum zwiększy ekspozycję na cyfrowe aktywa dla wielu inwestorów instytucjonalnych. Po dziesięciokrotnym wzroście przychodów brutto w 2021 roku, baza klientów instytucjonalnych firma przekroczyła 1 tys. na początku 2022 roku. – Nowa oferta pozwala klientom uczestniczyć w naszym ekosystemie, gdzie cieszą się wolnym od ryzyka doświadczeniem stakingowym bez konieczności przenoszenia aktywów ani ich blokowania – powiedział dyrektor generalny Cardano Foundation Frederik Gregaard. Dodał również, że architektura Cardano zapewnia również zarówno klientom detalicznym, jak i instytucjonalnym wyjątkową możliwość dla posiadaczy ADA.

Wśród nadchodzącego hard forka Cardano Vasil, wiele firm kryptowalutowych pracowało nad usługami skoncentrowanymi na Cardano. Pod koniec lipca 2022 r. firma Ledger zajmująca się portfelami sprzętowymi ogłosiła integrację 100 tokenów Cardano na swoim oprogramowaniu portfelowym Ledger Live.

Oczekuje się, że hard fork Cardano Vasil znacznie poprawi sieć Cardano pod względem szybkości i skalowalności, czyniąc ją bardziej odpowiednią dla inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0