Disney likwiduje swój dział metaverse

28 marca 2023

Firma rezygnuje z działań w metawersum w ramach szerszego planu restrukturyzacji, który ma na celu zmniejszenie kosztów operacyjnych o 5,5 miliarda dolarów i zwolnienie 7 tys. pracowników w ciągu dwóch miesięcy.

Jak czytamy w “The Wall Street Journal”, wszyscy z około 50-osobowego oddziału zajmującego się pracami nad metaverse stracą pracę z wyjątkiem Michaela White’a, który kierował szerszą jednostką produktów konsumenckich.

Dział metaverse firmy Disney został utworzony w lutym 2022 roku. Przedsiębiorstwo wykonało również „symulator wirtualnego świata”, który miał na celu ułatwienie atrakcji bez zestawów słuchawkowych z rozszerzoną rzeczywistością w parkach rozrywki Disneya 28 grudnia 2021 roku. Wcześniej firma rozważała sposoby, w jaki mogłaby zintegrować technologię metaverse z zakładami sportowymi, ale pomysł nigdy nie doszedł do realizacji.

Decyzja o cięciu kosztów operacyjnych i liczby pracowników nastąpiła po konsultacji z firmą McKinsey & Company. Niekorzystne warunki ekonomiczne i wzrost konkurencji w sektorze streamingu były dwoma głównymi czynnikami, które doprowadziły do jej podjęcia.

Warto podkreślić, że zarówno byli, jak i obecni szefowie Disneya, Bob Chapek i Robert Iger, uznawali wcześniej metaverse za bardzo atrakcyjną okazję inwestycyjną.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0