Ford przygotowuje się do wejścia do Metaverse

13 września 2022

Amerykański producent samochodów to kolejna marka przygotowująca się do wejścia w świat niezbywalnych tokenów (NFT) i Metaverse.

Firma złożyła łącznie 19 wniosków o znak towarowy obejmujących jej marki samochodów, w tym między innymi Mustang, Bronco, Lincoln, Explorer i F-150 Lightning. Wnioski o znak towarowy obejmują wirtualne samochody, ciężarówki, furgonetki, SUV-y i ubrania dla swoich marek, a także obejmują proponowany rynek internetowy dla NFT. 

Jak wynika z dokumentów złożonych przez Forda do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych w dniu 2 września 2022 r., producent samochodów planuje stworzyć możliwe do pobrania dzieła sztuki, teksty oraz materiały audio i wideo przedstawiające jego samochody, SUV-y, ciężarówki i furgonetki, które będą uwierzytelniane przez NFT. Firma ujawniła również swoje plany dotyczące wirtualnych towarów do pobrania, czyli programów komputerowych przedstawiających części i akcesoria samochodowe oraz odzież do wykorzystania w „wirtualnych światach online”, w tym na internetowych targach prowadzonych w rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Istnieją również plany dotyczące stworzenia rynku do promowania „cyfrowych dzieł sztuki innych osób” za pośrednictwem strony internetowej, wraz z usługami sklepu detalicznego online, zawierającego niezmywalne tokeny (NFT) i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie.

Decyzja Forda o wejściu w przestrzeń Web3 pojawiła się niecały miesiąc po tym, jak prezes wykonawczy Forda Bill Ford i dyrektor generalny Jim Farley ogłosili masowe zwolnienia pracowników w celu zmniejszenia wydatków firmy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Ford nie jest pierwszą firmą samochodową, która zdecydowała się na wejście w przestrzeń Metaverse. Firmy motoryzacyjne takie jak Nissan, Toyota i Hyundai ogłosiły plany ekspansji w szybko rozwijającej się przestrzeni metawersum, podczas gdy producenci luksusowych samochodów, tacy jak Bentley i Lamborghini, już rozwinęli swoje kolekcje NFT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0