Dyrektor Coinbase o ulepszeniach skalowania Ethereum

4 stycznia 2022

Dyrektor generalny ds. produktu w Coinbase, Surojit Chatterjee, przedstawił swoją prognozę przewidywania dotyczące branży kryptowalutowej w 2022 roku.

Chatterjee jest przekonany, że Ethereum znajdzie się na czele Web3 i gospodarki kryptowalutowej w miarę skalowania. Jego zdaniem skalowalność Ethereum ulegnie poprawie, ale alternatywne sieci layer-one również zobaczą trakcję. – Jestem optymistą w kwestii poprawy skalowalności Eth wraz z pojawieniem się Eth2 i wielu rollupów L2 – podkreślił.

Chatterjee jest przekonany, że pojawią się również nowsze sieci layer-one skupione na grach i mediach społecznościowych. Jego zdaniem skalowalność zostanie znacznie poprawiona dzięki postępom w zakresie mostów warstwa-na-warstwa-dwa. – Branża będzie desperacko poszukiwać ulepszeń w zakresie szybkości i użyteczności mostów cross-L1 i L1-L2 – zapowiada biznesmen. Mosty te umożliwiają przenoszenie tokenów z sieci warstwy pierwszej, takiej jak Ethereum, do sieci warstwy drugiej, takiej jak Arbitrum, i odwrotnie.

Odnosząc się do technologii skalowania, Chatterjee wspomniał o zk-Rollups, stwierdzając, że będą one „przyciągać zarówno uwagę inwestorów, jak i użytkowników.” Skalowanie Zero-Knowledge „zwija” dane transakcji w partie w celu bardziej efektywnego przetwarzania na warstwie pierwszej Ethereum.

Warto w tym miejscu podkreślić, że firmy takie jak Matter Labs dokonały skokowego postępu w 2021 roku, opracowując i wdrażając swoją opartą na rollupie platformę warstwy drugiej zkSync. Ekosystem warstwy drugiej uległ ogromnej ekspansji w 2021 roku wraz z gwałtownym wzrostem adopcji na wszystkich głównych platformach. Według L2beat, która śledzi ekosystemy layer-two, całkowita wartość zablokowana wzrosła o prawie 11 tys. proc. w ciągu 2021 roku z około 50 milionów dolarów w styczniu 2021 roku do 5,5 miliarda dolarów w grudniu.

Chatterjee przewiduje, że pojawi się więcej aplikacji skoncentrowanych na prywatności, ale może to przyciągnąć większą uwagę regulatorów, ponieważ egzekwowanych jest coraz więcej ograniczeń „Know Your Customer” i „Anti-Money Laundering”. – Będziemy świadkami pojawienia się nowych przypadków użycia aplikacji chroniących prywatność oraz modeli gier, które mają prywatność wbudowaną w rdzeń – mówi dyrektor generalny ds. produktu w Coinbase. Jego zdaniem w pojawią się nowe przepisy branżowe, będziemy miec do czynienia z większym udziałem instytucjonalny, w zdecentralizowanych finansach (DeFi), większą liczbą ubezpieczeń DeFi, większym zaangażowanie marek w metawersum i niezbywalne tokeny, zaś firmy z Web2 będą dążyć do wejścia do Web3.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0