OpenSea pozyskało 300 milionów dolarów na szyfrowany rynek cyfrowy

5 stycznia 2022

Wartość rynkowa OpenSea przekroczyła 13,3 miliarda dolarów dzięki nowemu zastrzykowi gotówki.

4 stycznia 2022 r. firma poinformowała o pozyskaniu 300 milionów dolarów w ramach finansowania serii C, prowadzonego przez Coatue i Paradigm.

OpenSea to rynek cyfrowy oparty na protokole Wyvern Protocol, który składa się z niestandardowych inteligentnych kontraktów Ethereum, które są przeznaczone do kupowania i sprzedawania unikalnych aktywów cyfrowych. Rynek został założony w 2018 r.

Dzięki najnowszej inwestycji wartość OpenSea przekroczyła już 13,3 miliarda dolarów. Oprócz Paradigm i Coatue w rundzie finansowych wzięło udział wielu nowych, jak i dotychczasowych inwestorów.

Firma zapowiedziała, że wykorzysta otrzymane środki na dalszy rozwój swojego produktu, poprawę obsługi klienta i bezpieczeństwa, inwestowanie w szerszą społeczność NFT i Web3 oraz zatrudnienie większej liczby pracowników.

W 2021 roku NFT odegrały ważną rolę w sukcesie głównego nurtu kryptowalut i blockchain. Branża odnotowała ponad 14 miliardów dolarów sprzedaży w ciągu roku, przy czym kolekcje sztuki cyfrowej i kolekcjonerstwa cyfrowego stanowiły 91% transakcji, zgodnie z danymi firmy. Na dzień 5 stycznia 2022 r. OpenSea wygenerował już ponad 700 milionów dolarów wolumenu handlu od początku tego samego roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0