Ebay eksploruje opcje płatności kryptograficznych i aukcje NFT

5 maja 2021

Platforma zamierza poszukiwać opcji płatności kryptograficznych dla swoich klientów, a także znaleźć sposób na wprowadzenie na nią niezbywalnych tokenów.

W wywiadzie dla stacji CNBC, dyrektor generalny eBay, Jamie Iannone, powiedział, że firma będzie w dalszym ciągu przyglądać się opcjom płatności, takim jak kryptowaluty. Dodał również, że serwis eBay będzie badał możliwości wprowadzenia na platformie tokenów niefunkcjonalnych lub NFT, porównując oferty cyfrowe z przedmiotami kolekcjonerskimi.

– Jedną z największych zalet eBaya jest to, że ujawnia się nowy trend, który po prostu pojawia się w serwisie – powiedział Iannone. – Właśnie to obserwujemy w obszarach takich jak NFT, i zastanawiamy się, jak możemy lepiej zbadać to zjawisko.

jak poinformował Iannone, że część NFT „już zawiera transakcje” na platformie, ale eBay nie uprościł jeszcze tego procesu dla kupujących i sprzedających. Niektórzy użytkownicy mogą również wystawiać Bitcoiny (BTC) na sprzedaż na platformie, bez specjalnego sankcjonowania takich aukcji przez eBay.

Już jakiś czas temu kierownictwo platformy sugerowało, że eBay może być otwarty na przyjmowanie płatności kryptograficznych. W 2018 r. starszy wiceprezes firmy powiedział, że eBay „poważnie rozważa włączenie BTC do swojej platformy jako metody płatności”.

W 2020 r. Ebay współpracował również z firmą PayPal w celu ułatwienia płatności, zanim dostawca płatności ogłosił, że umożliwi handel kryptowalutami. Firma powoli przechodzi z korzystania z PayPal do firmy e-commerce Adyen.

Ebay to amerykańska międzynarodowa korporacja zajmująca się handlem elektronicznym która ułatwia sprzedaż między konsumentami za pośrednictwem swojej witryny internetowej. Firma została założona przez Pierre’a Omidyara w 1995 roku. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w około 32 krajach od 2019 r. Firma zarządza witryną eBay, aukcją internetową i witryną zakupów, w której ludzie i firmy kupują i sprzedają szeroką gamę towarów i usług na całym świecie. Witryna internetowa jest bezpłatna dla kupujących, ale sprzedający są obciążani opłatami za wystawianie przedmiotów, a także po ich sprzedaży.

Oprócz pierwotnej sprzedaży aukcyjnej w serwisie eBay, witryna ewoluowała i rozszerzyła się o: natychmiastowe zakupy „Kup teraz”; zakupy według uniwersalnego kodu produktu, ISBN lub innego rodzaju numeru SKU (za pośrednictwem witryny Half.com, która została zamknięta w 2017 r.); ogłoszenia drobne online (przez Kijiji lub eBay Classifieds); handel biletami na wydarzenia online (przez StubHub); i inne usługi. Wcześniej eBay oferował przelewy pieniężne online jako część swoich usług (za pośrednictwem PayPal, który był spółką zależną w całości należącą do eBay w latach 2002–2015). W pierwszym kwartale 2021 r. EBay miał około 187 milionów aktywnych kupujących.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0