Revolut ogłasza limity dla wypłaty Bitcoinów

6 maja 2021

Wiodąca europejska aplikacja finansowa Revolut umożliwiła wypłaty bitcoinów cztery lata po tym, jak po raz pierwszy dostarczyła usługi handlu kryptograficznego niektórym użytkownikom, i rok po tym, jak rozszerzyła handel na wszystkich 7 milionów użytkowników na całym świecie.

Revolut jako pierwszy dodał Bitcoin, Litecoin i Ethereum do handlu dla użytkowników premium w 2017 roku, jednak do tej pory mogli go wycofać tylko jako fiat.

Firma zajmująca się technologią finansową ogłosiła uruchomienie wersji beta wypłat bitcoinów z wyłącznym dostępem, który został najpierw przyznany swoim klientom z Wielkiej Brytanii z najwyższej półki. Revolut planuje również wypłaty na całym świecie – ma użytkowników w USA, Australii i innych krajach – oraz w przyszłości do innych baz klientów. To rozwiązanie podobne do tego, które zastosował Paypal, który uruchomił handel kryptowalutami w USA pod koniec 2020 r.

Początkowo użytkownicy Revolut będą mogli dodać trzy adresy zewnętrzne i wypłacać od 500 do 1000 funtów miesięcznie, a Revolut wprowadzi również uwierzytelnianie dwuskładnikowe w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa.

– Wypłaty z kryptowalut były bardzo poszukiwaną funkcją w społeczności kryptowalut Revolut i cieszymy się, że możemy rozpocząć stopniowy proces jej wdrażania – powiedział Nik Storonsky, założyciel i dyrektor generalny Revolut. – Klienci mogą zablokować konto w dowolnym miejscu, w którym czują się najbezpieczniej. (…) To dopiero początek długiej listy nowych funkcji kryptograficznych, które planujemy wprowadzić, abyśmy mogli zaoferować klientom jeden z najlepszych produktów kryptograficznych na rynku – dodał.

Revolut to londyńska firma, która oferuje swoim klientom rachunki bankowe, karty debetowe, wymianę walut, bezprowizyjny handel akcjami, wymianę kryptowalut i usługi wymiany walut. Aplikacja obsługuje klientów w Europie, Kanadzie, Singapurze, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Australii.

W odpowiedzi na globalną pandemię aplikacja bankowości cyfrowej wprowadziła usługi kryptograficzne dla wszystkich standardowych użytkowników w kwietniu 2020 r. Pomimo zainteresowania Revoluta kryptowalutami, Kraken wyraził trudności we współpracy z firmą we wrześniu 2020 roku, wymieniając Revolut jako jedną z usług bankowości w chmurze, która nie przetwarzała wpłat ani wypłat z amerykańskiej giełdy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0