Ekspert Banku Singapuru twierdzi, że Bitcoin zastąpi złoto

27 stycznia 2021

Przedstawiciel największego prywatnego banku Azji uważa, że popularna kryptowaluta ma szansę na stworzenie nowego, cyfrowego standardu przechowania wartości.

Główny ekonomista Bank of Singapore, Mansoor Mohi-uddin uważa, że kryptowaluty nadal muszą przejść kilka testów. Chodzi przede wszystkim o udowodnienie ich trwałości i niezawodności jako środka przechowywania wartości. – Po pierwsze, inwestorzy potrzebują godnych zaufania instytucji, by w bezpieczny sposób przechowywać swoje kryptowaluty. Po drugie, płynność kryptowalut musi się zdecydowanie poprawić, by ograniczyć zmienność cen – zauważa Mohi-uddin.

Pytany o przyszłość najpopularniejszej na świecie kryptowaluty ekonomista wskazuje na duże ruchy cenowe na bitcoinie w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz załamanie ceny BTC w marcu 2020 r. Jego zdaniem jest to dowód na to, że Bitcoin zachował się podobnie jak większość tradycyjnych aktywów inwestycyjnych. – Bitcoin jest niezwykle zmienny – w ciągu ostatniego roku wzrósł z $4000 do ponad $40 000 tylko po to, aby spaść do $30 000 – mówi Mohi-uddin. Jego zdaniem popularna krypowaluta jest również silnie skorelowana z ceną akcji i innymi ryzykownymi aktywami. – W trakcie kryzysu ekonomicznego bardziej prawdopodobne jest, że inwestorzy porzucą kryptowaluty. Właśnie tak stało się w marcu 2020 – dodaje.

Co prawda analityk wątpi, by kryptowaluty miały realne szanse na zastąpienie współczesnych pieniędzy, lecz wierzy, że niedostatek Bitcoina służy jako silny kontrast w stosunku do gwałtownego dodruku pieniądza i stymulującej polityki monetarnej. – Rządy są świadome każdej technologii, która mogłaby potencjalnie zaszkodzić walutom narodowym – przyznaje ekspert.

Bank of Singapore uchodzi za jeden z najszybciej rozwijających się banków prywatnych w Azji. Jego spółka macierzysta, OCBC Bank, jest obecnie drugą co do wielkości grupą świadczącą usługi finansowe w Azji Południowo-Wschodniej pod względem aktywów i jednym z najwyżej ocenianych banków na świecie z ratingiem kredytowym Aa1 nadanym przez Moody’s. OCVC jest również konsekwentnie klasyfikowany jako jeden z pięciu najsilniejszych banków na świecie według Bloomberg Markets.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0