Stephen Palley uważa, że XRP jest papierem wartościowym

26 stycznia 2021

Znany prawnik i entuzjasta kryptowalut poparł stanowisko Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Palley, doświadczony ekspert w zakresie prawnych aspektów segmentów blockchain i kryptowalut, uważa, że XRP rzeczywiście jest papierem wartościowym. Tymczasem stojąca za tokenem firma Ripple od końca grudnia 2020 r. zmaga się z pozwem sądowym. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zarzuca jej twórcom, Chrisowi Larsenowi i Bradowi Garlinghouse’owi zgromadzenie prawie 1,3 miliarda dolarów w wyniku nielegalnych wyprzedaży XRP.
Tymczasem przedstawiciele Ripple odpierają zarzuty twierdząc, że amerykańskie władze już w 2015 r. uznały XRP za kryptowalutę, podobnie jak władze w wielu innych krajach. Zarząd rozważa również przeniesienie siedziby swojej spółki tam, gdzie nadzorcy są mniej restrykcyjni, na przykład do Wielkiej Brytanii lub do Japonii.

Palley wspomina też o innym popularnym ostatnio wątku w społeczności kryptowalut. Jak twierdzi, australijski informatyk i przedsiębiorca Craig Wright nie ma nic wspólnego z tajemniczym wynalazcą Bitcoin (BTC) Satoshi Nakamoto. 24 stycznia 2021 r., Craig Wright ponownie trafił na pierwsze strony gazet twierdząc, że ​​jest jedynym właścicielem praw autorskich do białej księgi Bitcoin. Wright wezwał wówczas administratorów dwóch stron internetowych do usunięcia „whitepapera” ze swoich repozytoriów. Wywołało to jednak efekt Streisand, zaś dokument Nakamoto została ponownie opublikowany przez dziesiątki innych serwisów w ciągu kilku godzin.

Palley jest wspólnikiem w biurze Anderson Kill w Waszyngtonie. Jest doświadczonym prawnikiem procesowym i procesowym z bogatym doświadczeniem w rozwiązywaniu skomplikowanych sporów handlowych , w tym w zakresie odzyskiwania ubezpieczeń, sporów dotyczących papierów wartościowych, sporów dotyczących ładu korporacyjnego, sporów budowlanych i dotyczących nieruchomości oraz odpowiedzialności mediów. Ma rduże praktyczne doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i projektowaniu. Jest współprzewodniczącym utworzonej przez Andersona Killa grupy Blockchain and Virtual Currency, interdyscyplinarnego zespołu prawników z doświadczeniem w wielu obszarach praktyki prawniczej, którzy specjalizują się w doradztwie dla firm zajmujących się oprogramowaniem, internetem i fintech. Oprócz aktywnej praktyki sądowej znaczna część praktyki Palleya obejmuje doradztwo pozasądowe i doradztwo, zarówno jako zewnętrzny radca prawny dla start-upów technologicznych i medialnych, jak i jako zaufany doradca ugruntowanej działalności w różnych branżach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0