INX na ostatniej prostej do przejęcia OpenFinance

28 stycznia 2021

Firma INX skompletowała już wszystkie dokumenty potrzebne do sfinalizowania zakupu platformy tokenów bezpieczeństwa OpenFinance i oczekuje teraz na zatwierdzenie operacji przez organy regulacyjne.

Zgodnie z treścią e-maila wysłanego do użytkowników OpenFinance, obie strony czekają teraz na decyzję zatwierdzającą, którą mają wydać organy regulacyjne, co zakończy zmianę właściciela. INX – który jest firmą licencjonowaną przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd – oczekuje, że jego cyfrowe platformy do obrotu aktywami i papierami wartościowymi zostaną uruchomione w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Przejęcie spowoduje, że INX przejmie brokera-dealera OpenFinance i alternatywny system transakcyjny lub ATS, biznes, w tym wszystkie licencje, wykazy aktywów cyfrowych, a także bazę klientów. Oczekuje się, że ruch ten zwiększy liczbę użytkowników INX ponad czterokrotnie.

Shy Datika, prezes i założyciel INX, powiedział, że broker-dealer i biznes ATS umożliwia inwestorom handel tokenami zabezpieczającymi na platformie OpenFinance. – Teraz spodziewamy się, że zaczniemy działać kilka miesięcy po zamknięciu transakcji zarówno na naszej platformie handlu kryptowalutami, jak i w pełni regulowanej platformie handlu papierami wartościowymi.

Zgodnie z raportem Security Token Group z grudnia 2020 r., OpenFinance obsługuje obecnie pary pięciu tokenów o łącznej kapitalizacji rynkowej wynoszącej prawie 27,7 mln USD, czyli około 7,4% całkowitej kapitalizacji tokena zabezpieczającego. Jednak miesięczny obrót na platformie wynosił zaledwie 6660 USD.

INX planuje rozwijać istniejące listy, ogłaszając przyszłe wsparcie dla tokenów Diamond Standard, producenta diamentów, funduszu Wave’s Kentucky Whiskey Fund, platform cyfrowych nieruchomości Klickown i Solidblock oraz waluty w grze nadchodzącej gry strategicznej MMO Pixelmatic.

W grudniu 2020 r. tokeny bezpieczeństwa przyniosły miesięczny obrót około 2,7 miliona dolarów.

– Cyfrowe papiery wartościowe reprezentują nową ewolucję na tradycyjnych rynkach kapitałowych. Istnieją ogromne korzyści z notowania i handlu aktywami cyfrowymi w porównaniu z tradycyjnymi akcjami – mówił w październiku 2020 r. Shy Datika, prezes i założyciel INX. – Openfinance
był pionierem w tej przestrzeni i zdobył szacunek Wall Street, społeczności blockchain i amerykańskich organów regulacyjnych. Jesteśmy dumni, że możemy dodać te niesamowite osiągnięcia do portfela INX – oferując inwestorom większy dostęp do płynności – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0