Emergent Fidelity Technologies złożyło wniosek o upadłość

7 lutego 2023

Holding Sama Bankmana-Frieda z siedzibą na Antigui i Barbudzie, złożył wniosek o ochronę przed bankructwem.

Zgodnie z dokumentacją sądową złożoną 3 lutego 2023 r., Emergent Fidelity Technologies złożyło dobrowolny wniosek o ogłoszenie upadłości w ramach rozdziału 11 w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware. Firma była już celem pozwu złożonego przez firmę BlockFi zajmującą się pożyczkami kryptowalutowymi w listopadzie 2022 roku, dotyczącego statusu około 55 milionów akcji Robinhood.

Akcje Robinhood, które są obecnie warte ponad 590 milionów dolarów, były punktem spornym między stronami, w tym BlockFi, wierzycielem FTX Yonathanem Ben Shimonem i samym Bankman-Friedem. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił 6 stycznia, że zajął akcje i około 20 milionów dolarów amerykańskich w ramach sprawy przeciwko FTX i jego kierownictwu.

Emergent Fidelity Technologies twierdziło, że akcje i 20 milionów dolarów to jedyne jej znane aktywa, które przed zajęciem przez Departament Sprawiedliwości należały do firmy maklerskiej Marex Capital Markets. Zgodnie z oświadczeniem Angeli Barkhouse, jednej ze wspólnych tymczasowych likwidatorów w sprawie, Emergent Fidelity Technologies złożyło wniosek w tym samym sądzie co FTX, aby realizować „formę wspólnej administracji” między dwoma bankrutami.

Według Barkhouse, Bankman-Fried jest właścicielem 90% firmy, a współzałożyciel FTX Gary Wang posiada pozostałe 10%. Proces karny Bankman-Frieda ma się rozpocząć w październiku, natomiast Wang przyznał się już do zarzutów o oszustwo.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0