Sberbank planuje uruchomienie platformy DeFi na Ethereum

9 lutego 2023

Największy rosyjski bank podąża naprzod z planem uruchomienia swojej zdecentralizowanej platformy finansowej, przygotowując się do jej przetestowania w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

– Obecnie testowana w prywatnej wersji beta platforma DeFi Sberbanku ma być w pełni funkcjonalna do końca kwietnia, umożliwiając użytkownikom przeprowadzenie pierwszych transakcji handlowych – poinformował dyrektor produktu Sber’s Blockchain Lab Konstantin Klimenko. Jak zaznaczył, będzie ona kompatybilna z Ethereum blockchain, umożliwiając klientom korzystanie z głównych portfeli, takich jak MetaMask, w celu przeniesienia swoich aktywów. Klimenko podkreślił również, że użytkownicy będą mogli przenieść swoje aktywa z innych platform.

Platforma DeFi Sberbanku ma na celu stać się pierwszym ekosystemem DeFi w Rosji. Klimenko wyraził przekonanie, że systemy DeFi są w stanie wyprzeć tradycyjny rynek usług bankowych.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku Sberbank ogłosił zestaw nowych funkcji dla swojej autorskiej platformy blockchain, w tym kompatybilność z inteligentnymi kontraktami i aplikacjami w sieci Ethereum.

Tymczasem nie jest do końca jasne, w jaki sposób platforma będzie regulowana, ponieważ Rosja nie posiada jeszcze przepisów dotyczących walut cyfrowych. Według Anatolija Aksakowa, szefa Komitetu Dumy ds. Rynku finansowego, Rosja z pewnością przyjmie regulacje dotyczące kryptowalut w 2023 roku.

Sberbank miał trudności z uruchomieniem niektórych narzędzi blockchain w ciągu ostatnich kilku lat z powodu wielokrotnych opóźnień rejestracji przez rosyjski bank centralny. Pierwotnie platforma emisji aktywów cyfrowych miała zostać uruchomiona w 2021 roku, jednak Sberbank ostatecznie otrzymał zgodę Banku Rosji wiosną 2022 roku. Rząd rosyjski jest większościowym udziałowcem w Sberbanku, posiadając 50% + 1 akcję.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0