Ethereum jest już dostępne na Amazon Managed Blockchain

3 marca 2021

Użytkownicy Amazon Web Services mają już możliwość obsługi węzłów Ethereum i łączenia się z siecią główną łańcucha blokowego i innymi sieciami testowymi.

Gigant technologiczny Amazon właśnie ogłosił ogólną dostępność Ethereum na zarządzanym przez siebie łańcuchu bloków. Jak informuje Amazon Web Services, użytkownicy mają teraz możliwość „udostępniania węzłów Ethereum” i łączenia się z siecią główną łańcucha bloków oprócz sieci testowych Ropsten i Rinkeby za pośrednictwem zarządzanego przez Amazon łańcucha bloków.

Jak czytamy w komunikacie, program oferuje bezpieczny dostęp do sieci za pomocą standardowych interfejsów API Ethereum o otwartym kodzie źródłowym i synchronizuje się z łańcuchem bloków Ethereum. „Zarządzany przez Amazon Blockchain monitoruje stan węzłów, zastępuje niezdrowe węzły i automatyzuje aktualizacje oprogramowania Ethereum, poprawiając dostępność infrastruktury Ethereum klientów” – poinformowała firma. „Oprócz aplikacji DeFi klienci budujący produkty analityczne, takie jak narzędzia do monitorowania inteligentnych kontraktów i oprogramowanie do wykrywania oszustw, mogą również skorzystać z tej skalowalnej, wysoce dostępnej iw pełni zarządzanej usługi Ethereum”.

Amazon Web Services po raz pierwszy uruchomiło Amazon Managed Blockchain w kwietniu 2019 r. W tym czasie klienci firmy mogli konfigurować sieci blockchain w swoich organizacjach i korzystać z platform open source Ethereum i Hyperledger. Usługa była wówczas reklamowana jako „mająca możliwość wyeliminowania potrzeby udostępniania sprzętu, instalowania oprogramowania, tworzenia certyfikatów kontroli dostępu i zarządzania nimi oraz konfigurowania ustawień sieciowych”.

Przypomnijmy, że szef Amazona Jeff Bezos ogłosił, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego firmy w trzecim kwartale 2021 r. Zastąpi go Andy Jassy, ​​który jest obecnie dyrektorem generalnym Amazon Web Services i nadzoruje ofertę produktów kryptograficznych przedsiębiorstwa.

Amazon Managed Blockchain to usługa do tworzenia i zarządzania sieciami blockchain i zasobami sieciowymi przy użyciu platform open source. Blockchain umożliwia tworzenie aplikacji, w których wiele stron może bezpiecznie i przejrzyście przeprowadzać transakcje i udostępniać dane bez konieczności korzystania z zaufanego organu centralnego. Managed Blockchain może być wykorzystywane do tworzenia skalowalnych zasobów i sieci w łańcuchu bloków za pomocą konsoli zarządzania AWS, interfejsu wiersza polecenia AWS lub zestawu Managed Blockchain SDK.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0