Fintonia Group uruchamia dwa fundusze Bitcoin

Podmiot regulowany przez Monetary Authority of Singapore (MAS) uruchomił dwa fundusze Bitcoin klasy instytucjonalnej.

Nowe fundusze, Fintonia Bitcoin Physical Fund i Fintonia Secured Yield Fund, mają na celu zapewnienie prostej i bezpiecznej ekspozycji na Bitcoin dla profesjonalnych inwestorów. – Fundusze działają w czasie rzeczywistym, a inwestorzy mogą regularnie subskrybować i wykupywać kryptowaluty, ponieważ są to fundusze otwarte, podobne do funduszu inwestycyjnego. Fundusze są dostępne tylko dla akredytowanych inwestorów – powiedział założyciel i prezes Fintonia, Adrian Chng.

Fintonia Bitcoin Physical Fund jest skierowany do inwestorów instytucjonalnych poszukujących bezpośredniej ekspozycji na Bitcoin, co pozwala im kupować, przechowywać i sprzedawać duże ilości kryptowaluty. – Fundusz nabywa fizyczne Bitcoiny, co oznacza, że ​​kupimy rzeczywisty Bitcoin, a nie instrument pochodny na Bitcoin – powiedział Chng.

Z kolei Fintonia Secured Yield Fund zapewnia inwestorom dostęp do prywatnych pożyczek zabezpieczonych Bitcoinem. – Bitcoin to doskonała forma zabezpieczenia kredytów. Handluje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest bardzo płynny, z około 30 do 60 miliardów dolarów dziennie. W razie potrzeby można go szybko zlikwidować w porównaniu np. z towarami i aktywami rzeczowymi – zauważył Chng.

Oba fundusze polegają na licencjonowanym powierniku zewnętrznym przechowującym kryptowaluty klientów w zimnych portfelach. Firma zapewniła, że inwestycje są również ubezpieczone od kradzieży i włamań.

Fintonia dąży do zmniejszenia tarcia między kryptowalutami a fiatami jako zarządzający funduszem regulowany przez Monetary Authority of Singapore, który spełnia wymogi „Poznaj swojego klienta” i przeciwdziałania praniu pieniędzy. „Te otwarte fundusze zapewniają profesjonalnym inwestorom uznaną strukturę prawną i regulacyjną, podobną do typowego funduszu inwestycyjnego” – czytamy w komunikacie.

Fintonia Group to regulowana firma świadcząca usługi finansowe założona w 2014 roku, koncentrująca się na fintech. Chng mówi, że Fintonia była zaangażowana w kryptowalutę od samego początku, a teraz koncentruje się na kryptowalutach, ponieważ ewoluowała w osobną klasę aktywów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0