Fintonia Group uruchamia dwa fundusze Bitcoin

29 listopada 2021

Podmiot regulowany przez Monetary Authority of Singapore (MAS) uruchomił dwa fundusze Bitcoin klasy instytucjonalnej.

Nowe fundusze, Fintonia Bitcoin Physical Fund i Fintonia Secured Yield Fund, mają na celu zapewnienie prostej i bezpiecznej ekspozycji na Bitcoin dla profesjonalnych inwestorów. – Fundusze działają w czasie rzeczywistym, a inwestorzy mogą regularnie subskrybować i wykupywać kryptowaluty, ponieważ są to fundusze otwarte, podobne do funduszu inwestycyjnego. Fundusze są dostępne tylko dla akredytowanych inwestorów – powiedział założyciel i prezes Fintonia, Adrian Chng.

Fintonia Bitcoin Physical Fund jest skierowany do inwestorów instytucjonalnych poszukujących bezpośredniej ekspozycji na Bitcoin, co pozwala im kupować, przechowywać i sprzedawać duże ilości kryptowaluty. – Fundusz nabywa fizyczne Bitcoiny, co oznacza, że ​​kupimy rzeczywisty Bitcoin, a nie instrument pochodny na Bitcoin – powiedział Chng.

Z kolei Fintonia Secured Yield Fund zapewnia inwestorom dostęp do prywatnych pożyczek zabezpieczonych Bitcoinem. – Bitcoin to doskonała forma zabezpieczenia kredytów. Handluje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest bardzo płynny, z około 30 do 60 miliardów dolarów dziennie. W razie potrzeby można go szybko zlikwidować w porównaniu np. z towarami i aktywami rzeczowymi – zauważył Chng.

Oba fundusze polegają na licencjonowanym powierniku zewnętrznym przechowującym kryptowaluty klientów w zimnych portfelach. Firma zapewniła, że inwestycje są również ubezpieczone od kradzieży i włamań.

Fintonia dąży do zmniejszenia tarcia między kryptowalutami a fiatami jako zarządzający funduszem regulowany przez Monetary Authority of Singapore, który spełnia wymogi „Poznaj swojego klienta” i przeciwdziałania praniu pieniędzy. „Te otwarte fundusze zapewniają profesjonalnym inwestorom uznaną strukturę prawną i regulacyjną, podobną do typowego funduszu inwestycyjnego” – czytamy w komunikacie.

Fintonia Group to regulowana firma świadcząca usługi finansowe założona w 2014 roku, koncentrująca się na fintech. Chng mówi, że Fintonia była zaangażowana w kryptowalutę od samego początku, a teraz koncentruje się na kryptowalutach, ponieważ ewoluowała w osobną klasę aktywów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0