Firmy GK8 i Stellar nawiązały wspólpracę

7 września 2021

Firma GK8 zajmująca się cyberbezpieczeństwem Blockchain będzie oferować usługi przechowywania i tokenizacji sieci Stellar, co może wzbudzić zainteresowanie instytucji tokenem Stellar Lumen (XLM).

Dzięki integracji ze Stellar klienci GK8 mogą uzyskać dostęp do inwestycji XLM w trybie powierniczym, otwierając drzwi do transakcji offline w walucie cyfrowej. Przedstawiciele GK8 poinformowali również, że infrastruktura firmy eliminuje ryzyko cyberataków, zapewniając jednocześnie skalowalne transakcje o wysokiej częstotliwości.

GK8 to firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem blockchain, która oferuje instytucjom finansowym kompleksową platformę do samodzielnego zarządzania zasobami opartymi na blockchain. Wprowadzamy radykalnie nowe podejście do zabezpieczania zasobów cyfrowych. Firma opracowała pierwszy na świecie prawdziwy skarbiec z luką powietrzną, który umożliwia swoim klientom tworzenie, podpisywanie i wysyłanie bezpiecznych transakcji blockchain bez połączenia z Internetem, eliminując w ten sposób wszystkie potencjalne wektory ataków cybernetycznych. Firma została założona przez izraelskich weteranów wywiadu cybernetycznego, którzy wcześniej chronili strategiczne aktywa kraju, i jest wspierana przez liderów branży, w tym IN Ventures, ramię venture japońskiej Sumitomo Corporation, oraz Mariusa Nachta, współzałożyciela i byłego prezesa giganta cyberbezpieczeństwa Checkpoint.

Współzałożyciel i dyrektor generalny GK8, Lior Lamesh, powiedział, że partnerstwo umożliwia inwestorom instytucjonalnym XLM „generowanie nowych strumieni przychodów, cyfryzację aktywów, handel i przekształcanie waluty w miarę jej wysyłania”. Z kolei Stellar działa jako sieć płatności oparta na blockchain, która początkowo oddzieliła się od protokołu XRP w 2014 roku.

W ostatnim czasie GK8 kontynuował rozbudowę instytucjonalnej infrastruktury blockchain. Firma Securrency wspierana przez State Street nawiązała współpracę z GK8, aby rozszerzyć swoją stokenizowaną infrastrukturę. GK8 zaangażowało również Mastercard w swój program Startup Path.

Apetyt instytucji na kryptowaluty rośnie dzięki pojawieniu się nowych przypadków użycia zasobów cyfrowych. Duży odsetek zarządzających majątkiem planuje albo po raz pierwszy kupić kryptowaluty, albo poszerzyć swoje istniejące pakiety. Doradcy finansowi mogą przewodzić dążeniu do adopcji zwłaszcza teraz, gdy inwestowanie w kryptowaluty zostało pozbawione ryzyka z punktu widzenia reputacji.

Tradycyjne instytucje finansowe również rozpoczęły wdrażanie instytucjonalnej usługi powierniczej. W maju 2021 r. 103-letni bank Cowen poinformował, że chce przechowywać kryptowaluty w imieniu zarządzających aktywami i funduszy hedgingowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0