Fox uruchamia fundusz na tworzenie treści NFT

16 czerwca 2021

Firma Ruperta Murdocha w ramach swojej firmy NFT Blockchain Creative Labs uruchomiła fundusz kreatywny dla NFT o wartości 100 milionów dolarów.

Dywizja NFT została zaprezentowana w maju 2021 r. wraz z nowym animowanym serialem komediowym „Krapopolis” autorstwa współtwórcy Ricka i Morty’ego, Dana Harmona. Seria ma mieć swoją premierę w 2022 roku i będzie satyryczną komedią skupiającą się na życiu w starożytnej Grecji.

Fox twierdzi, że finansowanie w wysokości 100 milionów dolarów zostanie przeznaczone na wsparcie „twórców treści, właścicieli IP i partnerów reklamowych kompleksowych rozwiązań ekosystemu komputerowego blockchain w celu tworzenia, uruchamiania, zarządzania i sprzedaży treści i doświadczeń NFT, a także wymiennych tokenów jako towary i aktywa cyfrowe”. Blockchain Creative Labs będzie również uważnie obserwować rynek, aby zidentyfikować możliwości rozwoju, które pojawiają się w szybko rozwijającej się przestrzeni NFT. Scott Greenberg, były prezes i dyrektor operacyjny (COO) niezależnej firmy animacyjnej Film Roman, został mianowany nowym dyrektorem generalnym Blockchain Creative Labs i będzie nadzorował jednostkę oraz nowo utworzony fundusz treści.

Greenberg nadzorował produkcję „Simpsonów” podczas pracy w Film Roman, a obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego studia Bento Box Entertainment — firmy, którą był współzałożycielem – jest ona spółką zależną Foxa i partnerem Blockchain Creative Labs. – Przedsiębiorcy u nas, w FOX i Bento Box, mają wyjątkową możliwość dostarczania interesujących produktów na rynek towarów cyfrowych, tokenów i NFT – powiedział Greenberg.

Blockchain Creative Labs będzie zarządzać dedykowanymi rynkami, na których odbywają się pokazy partnerskie. Rynki będą zawierać treści, takie jak NFT przedstawiające postacie i grafikę tła, a także GIF-y i tokeny, które odblokowują ekskluzywne doświadczenia społecznościowe dla oddanych fanów.

Nie zostało jeszcze ujawnione, które seriale animowane otrzymają własne NFT za pośrednictwem Blockchain Creative Labs. Spekuluje się, że może to być seria wyprodukowana przez Bento Box. Jedną z propozycji miał być popularny serial animowany Foxa, „Simpsonowie”. W lutym 2020 r. w jednym z odcinku serialu gościnnie wystąpił Jim Parsons z „Teorii wielkiego podrywu”, który opowiadał o kryptowalutach i sposobie działania blockchain. Odcinek z kwietnia 2021 r. opowiadał o Marge Simpson liczącej swoje zyski z inwestycji po obejrzeniu programu o nazwie „Crazy Cash”, w którym Bitcoin był wyświetlany obok symbolu nieskończoności na pasku informacyjnym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0