MicroStrategy planuje dalszy zakup BTC

15 czerwca 2021

Tego samego dnia, w którym przedsiębiorstwo zajmujące się wywiadem gospodarczym ogłosiła, że ​​wykorzysta 488 milionów dolarów z przychodów z prywatnej sprzedaży na zakup bitcoina, firma podała, że ​​może również sprzedać do 1 miliarda dolarów swoich akcji z tego samego powodu.

W zgłoszeniu S-3 przesłanym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd MicroStrategy poinformowało, że uruchomi ofertę papierów wartościowych „na rynku”, która pozwoli jej z czasem sprzedać do 1 miliarda dolarów swoich akcji zwykłych klasy A. Przedsiębiorstwo ​​zamierza wykorzystać wpływy z oferty „do ogólnych celów korporacyjnych, w tym do nabycia Bitcoina”.

„Bitcoin nie płaci odsetek ani innych zwrotów, a zatem zdolność do generowania zwrotu z inwestycji z wpływów netto z tej oferty będzie zależeć od tego, czy nastąpi wzrost wartości Bitcoin po naszych zakupach Bitcoin z wpływami netto z tej oferty” – czytamy w zgłoszeniu. „Przyszłe wahania cen handlu Bitcoinami mogą skutkować konwersją Bitcoinów zakupionych za dochody netto z tej oferty na gotówkę o wartości znacznie poniżej dochodów netto z tej oferty”.

Według zgłoszenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, MicroStrategy posiadało 92 079 bitcoinów (BTC) – około 3,7 miliarda dolarów wg stanu na dzień 4 czerwca 2021 r. 15 czerwca firma poinformowała, że zamierza kupić dodatkowe 488 milionów dolarów w kryptowalucie. Zgłoszenie pokazuje, że MicroStrategy kupiło swoje istniejące pakiety po średniej cenie 24 450 BTC, co oznacza, że ​​firma odnotowała wzrost wartości swoich kryptowalut o prawie 1,5 miliarda dolarów.

Gdyby firma wykorzystała całość wpływów z 1 miliarda dolarów na ponowne zainwestowanie w Bitcoin, dodałaby do swojej kasy około 25 000 monet o obecnej wartości 40 150 dolarów.

MicroStrategy to notowana na giełdzie firma z obszaru Business Intelligence, oferująca platformę analityczną dla przedsiębiorstw. Historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy Michael J. Saylor założył firmę zajmującą się dostarczaniem oprogramowania do analizy danych. Obecnie MicroStrategy tworzy ponad 2 tys. pracowników, a firma obsługuje ponad 4 tys. klientów na całym świecie. Siedziba główna MicroStrategy mieści się w Waszyngtonie, a w Warszawie znajduje się drugi, pod kątem liczby pracowników, największy oddział na świecie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0