Progressive International akceptuje już kryptowaluty

7 lutego 2022

Globalna organizacja wspierająca progresywnych lewicowych działaczy i organizatorów poinformowała, że akceptuje darowizny w kryptowalutach takich jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH).

Jak poinformował rzecznik Progressive International, holenderski bank ING i gigant płatniczy PayPal zablokowały darowizny na rzecz organizacji, a także prowadzoną przez nią kampanię solidarności z Kubą, mającą na celu pomoc w szczepieniu ludzi przeciwko COVID-19. Według przedstawiciela organizacji, ING i PayPal działały na rzecz wsparcia embarga Stanów Zjednoczonych.

Kampania szczepień, która została ogłoszona w styczniu 2021 r., miała na celu zwrócenie uwagi na postępy rządu kubańskiego w opracowywaniu szczepionek na COVID-19 oraz zorganizowanie panelu ekspertów, na którym mogłyby zostać zaprezentowane efekty ich pracy. – Progressive International działa w oparciu o małe darowizny od społeczeństwa. To finansuje naszą pracę. Broniąc się przed próbami wyrzucenia nas spoza międzynarodowego systemu finansowego, przyjmujemy obecnie również darowizny w kryptowalutach, a także w walutach fiat. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie darowizny, które otrzymaliśmy w krypto – dodał.

Rzecznik organizacji poinformował również, że jest to pierwsza sytuacja, kiedy Progressive International umożliwiła dokonywanie darowizn w kryptowalutach. – Planujemy w dalszym ciągu przyjmować darowizny w krypto, aby wspierać naszą pracę, nie ograniczając się do Kuby. Możemy tez rozszerzyć się na inne waluty, gdy będzie to konieczne – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0