FTX US uruchomi handel akcjami w oparciu o stablecoiny

19 maja 2022

West Realm Shires Services, właściciel i operator FTX US, ogłosił 19 maja nadchodzące uruchomienie FTX Stocks, usługi handlu akcjami oferowanej bezpośrednio przez aplikację handlową FTX US.

Na nowej platformie będzie można handlować i inwestować w setki akcji notowanych na giełdzie w USA, w tym akcje zwykłe i fundusze typu ETF.

Zgodnie z zapowiedzią, FTX Stocks będzie pierwszą platformą, która umożliwi inwestorom detalicznym zasilanie swoich rachunków stablecoinami, takimi jak USD Coin (USDC), opartymi na fiat. Opcja ta jest możliwa dzięki partnerstwu z giełdą kryptowalut FTX US, zapewniając alternatywną opcję dla domyślnych metod depozytowych w dolarze amerykańskim, w tym przelewów bankowych, depozytów kartą kredytową i innych.

Platforma FTX Stocks będzie początkowo dostępna w prywatnej fazie beta dla wybranych klientów z USA, wybranych z listy oczekujących. Usługa będzie również początkowo kierować wszystkie zlecenia przez Nasdaq, aby zapewnić przejrzystą realizację transakcji i uczciwe ceny” – czytamy w komunikacie.

– Wraz z uruchomieniem FTX Stocks, stworzyliśmy jedną zintegrowaną platformę dla inwestorów detalicznych, aby łatwo handlować kryptowalutami, NFT i tradycyjnymi ofertami akcji za pośrednictwem przejrzystego i intuicyjnego interfejsu użytkownika – powiedział prezes FTX US Brett Harrison. Jak wyjaśnił, istnieje wyraźne zapotrzebowanie rynku na nowe doświadczenie inwestycyjne dla inwestorów detalicznych, wspierające pełną przejrzystość routingu zleceń.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Wiadomość ta pojawia się wkrótce po tym, jak założyciel i dyrektor generalny FTX Sam Bankman-Fried skrytykował 16 maja wydajność bitcoina jako sieci płatniczej. W szczególności wyraził on obawy dotyczące konsensusu górniczego sieci Bitcoin, twierdząc, że nie jest on wystarczająco skalowalny, aby przetwarzać miliony transakcji. Dyrektor generalny aktywnie kupuje również akcje głównych graczy w branży, posiadając około 650 milionów dolarów w akcjach przyjaznej kryptowalutom aplikacji do handlu akcjami Robinhood.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0