Fundacja Celo proponuje wdrożenie Uniswap v3 na swoim rodzimym blockchainie

14 marca 2022

Celo zamierza promować ekologiczne przypadki użycia i przywrócić równowagę w swoim skarbcu za pomocą tokenów zabezpieczonych zielonymi aktywami z pomocą Uniswap.

Na forum zarządzania Uniswap pojawiła się nowa propozycja społeczności, aby wdrożyć protokół na blockchainie Celo, który jest siecią typu mobile-first, carbon-negative i kompatybilną z Ethereum Virtual Machine.

Nowa propozycja została stworzona w imieniu Blockchain at Michigan, we współpracy z Celo Foundation i Celo Climate Collective. Po uchwaleniu, Uniswap będzie dostępny dla prawie sześciu miliardów użytkowników telefonów komórkowych. Obecnie aplikacja mobilna MetaMask umożliwia korzystanie z Uniswap lub innych zdecentralizowanych giełd poprzez przeglądarkę w aplikacji.

Fundacja Celo przeznaczy 10 milionów dolarów CELO na zachęty i granty dla użytkowników Uniswap oraz 10 milionów dolarów na zachęty finansowe dla Uniswap. Głównym celem wdrożenia będzie wprowadzenie puli płynnościowych aktywów ekologicznych z aktywami opartymi na kapitale naturalnym, takimi jak tokenizowane kredyty węglowe. Fundacja planuje również wprowadzenie w niedalekiej przyszłości aktywów opartych na naturze emitowanych na Celo, takich jak ziemia i lasy.

Fundacja Celo dąży do zrównoważenia swoich rezerw za pomocą naturalnych aktywów zabezpieczonych kapitałem naturalnym z pomocą zdecentralizowanego mechanizmu Uniswap. Obecnie fundacja jest zależna od scentralizowanych giełd w celu przywrócenia równowagi, jednak giełdy te nie obsługują zielonych aktywów, a zatem rola Uniswap staje się jeszcze bardziej znacząca.

Fundacja pracuje nad szerszym wykorzystaniem walut opartych na kapitale naturalnym i ma nadzieję, że niedawne nawiązanie współpracy z Uniswap pomoże jej w osiągnięciu tych celów.

Celo to jeden z rozwijających się blockchainów, który skupia się na celach środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem (ESG). Z drugiej strony, Uniswap jest wiodącym ekosystemem DeFi, ułatwiającym miliardy codziennych transakcji. Protokół DeFi pomógł również ludziom w przekazywaniu datków na rzecz rządu ukraińskiego poprzez stworzenie interfejsu wymiany altcoinów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0