Fundusz ETF WisdomTree uruchamia instrumenty typu ETP

29 marca 2022

Firma uruchomiła wiele kryptowalutowych instrumentów ETF w Europie i kontynuuje wysiłki zmierzające do uruchomienia spotowego funduszu Bitcoin ETF w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański provider funduszy ETF (exchange-traded fund) WisdomTree kontynuuje ekspansję swoich produktów kryptowalutowych w Europie poprzez uruchomienie trzech nowych ETP kryptowalutowych wspieranych fizycznie, w tym WisdomTree Solana (SOLW), WisdomTree Cardano (ADAW) i WisdomTree Polkadot (DOTW). Te ETP są już notowane na głównych europejskich giełdach cyfrowych, takich jak Deutsche Boerse’s Xetra, szwajcarska giełda SIX i Szwajcarska Giełda Papierów Wartościowych. Oczekuje się, że paneuropejska giełda Euronext wprowadzi kryptowalutowe ETPs do obrotu w Amsterdamie i Paryżu 31 marca 2022 r. – czytamy w komunikacie.

ETPs mają na celu zaoferowanie inwestorom w Europie innej opcji uzyskania ekspozycji na cenę Solana, Cardano i Polkadot za pośrednictwem giełd regulowanych. SOLW, ADAW i DOTW mają całkowity wskaźnik kosztów w wysokości 0,95% i są dostępne w sprzedaży w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Włoszech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Nowe ETP są kontynuacją rosnącej oferty produktów WisdomTree w Europie, dołączając do takich produktów jak WisdomTree Crypto Mega Cap Equal Weight ETP, który jest wspierany przez fizyczne aktywa, w tym Bitcoin (BTC) i Ether (ETH), a także WisdomTree Crypto Market (BLOC) i WisdomTree Crypto Altcoins (WALT).

Szef WisdomTree na Europę Alexis Marinof powiedział, że nowa oferta ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania inwestorów instytucjonalnych na dywersyfikację ich portfela kryptowalut. – Podczas gdy Bitcoin i Ethereum zajmują pierwsze strony gazet, altcoiny są obecnie realnymi opcjami dla wielu inwestorów instytucjonalnych, zapewniając więcej możliwości dywersyfikacji swoich udziałów w kryptowalutach, tak jak w przypadku każdej innej klasy aktywów – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0