Galaxy Digital przejmuje GK8

Przedsiębiorstwo zainwestuje 44 miliony dolarów, aby przejąć instytucjonalną platformę do przechowywania kryptowalut.

Firma inwestycyjna Mike’a Novogratza zajmująca się kryptowalutami zakończyła przejęcie GK8 – przedsiębiorstwa, które opracowało własną patentową technologię custody cryptocurrency mającą na celu zapewnienie bezpiecznego zarządzania aktywami dla użytkowników instytucjonalnych.

Serwis specjalizuje się w dostarczaniu technologii cold vault, która umożliwia realizację transakcji bez łączności internetowej. Jego wewnętrzny skarbiec wielostronnych obliczeń (MPC) zapewnia możliwość automatyzacji transakcji, a usługa zapewnia również dostęp do sieci zdecentralizowanych finansów (DeFi), tokenizacji, NFT i handlu.

Wiadomo już, że rozwiązania GK8 w zakresie zimnego przechowywania i technologii portfela zostaną włączone do nadchodzącej platformy Galaxy Digital w zakresie prime brokerage GalaxyOne. W ramach umowy Galaxy doda do swojej organizacji biuro w Tel Awiwie, a prawie 40 pracowników GK8 stanie się częścią większej grupy. Założyciele GK8, Lior Lamesh i Shahar Shamai, pozostaną w firmie po przejęciu, aby kierować ofertą Galaxy w zakresie technologii custodialnych.

GalaxyOne ma oferować szeroki zakres usług finansowych w zakresie kryptowalut dla użytkowników instytucjonalnych w momencie uruchomienia. Ma to obejmować handel, pożyczki, instrumenty pochodne, depozyty zabezpieczające cross-portfolio, a także oferty powiernicze zarządzane przez GK8.

W grudniu 2022 roku Galaxy podwoiło swoje inwestycje w sektor wydobycia kryptowalut, ogłaszając przejęcie 65 milionów dolarów głównej operacji wydobywczej Argo Blockchain. Firma górnicza musiała sprzedać swój obiekt górniczy Helios, aby uniknąć bankructwa w trudnym roku dla sektora.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0