Galaxy Digital przejmuje GK8

27 lutego 2023

Przedsiębiorstwo zainwestuje 44 miliony dolarów, aby przejąć instytucjonalną platformę do przechowywania kryptowalut.

Firma inwestycyjna Mike’a Novogratza zajmująca się kryptowalutami zakończyła przejęcie GK8 – przedsiębiorstwa, które opracowało własną patentową technologię custody cryptocurrency mającą na celu zapewnienie bezpiecznego zarządzania aktywami dla użytkowników instytucjonalnych.

Serwis specjalizuje się w dostarczaniu technologii cold vault, która umożliwia realizację transakcji bez łączności internetowej. Jego wewnętrzny skarbiec wielostronnych obliczeń (MPC) zapewnia możliwość automatyzacji transakcji, a usługa zapewnia również dostęp do sieci zdecentralizowanych finansów (DeFi), tokenizacji, NFT i handlu.

Wiadomo już, że rozwiązania GK8 w zakresie zimnego przechowywania i technologii portfela zostaną włączone do nadchodzącej platformy Galaxy Digital w zakresie prime brokerage GalaxyOne. W ramach umowy Galaxy doda do swojej organizacji biuro w Tel Awiwie, a prawie 40 pracowników GK8 stanie się częścią większej grupy. Założyciele GK8, Lior Lamesh i Shahar Shamai, pozostaną w firmie po przejęciu, aby kierować ofertą Galaxy w zakresie technologii custodialnych.

GalaxyOne ma oferować szeroki zakres usług finansowych w zakresie kryptowalut dla użytkowników instytucjonalnych w momencie uruchomienia. Ma to obejmować handel, pożyczki, instrumenty pochodne, depozyty zabezpieczające cross-portfolio, a także oferty powiernicze zarządzane przez GK8.

W grudniu 2022 roku Galaxy podwoiło swoje inwestycje w sektor wydobycia kryptowalut, ogłaszając przejęcie 65 milionów dolarów głównej operacji wydobywczej Argo Blockchain. Firma górnicza musiała sprzedać swój obiekt górniczy Helios, aby uniknąć bankructwa w trudnym roku dla sektora.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0