DZ Bank dodaje waluty cyfrowe do usług zarządzania aktywami

23 lutego 2023

Drugi największy bank w Niemczech pod względem wielkości aktywów, w pełni zintegruje waluty cyfrowe ze swoimi usługami zarządzania aktywami we współpracy z firmą Metaco zajmującą się aktywami cyfrowymi.

DZ Bank wybrał platformę powierniczą Metaco – Harmonize, aby zaoferować waluty cyfrowe swoim klientom instytucjonalnym. Nils Christopeit, członek zarządu DZ Bank, przyznał, że platforma Metaco Harmonize odpowiada wymaganiom banku pod względem bezpieczeństwa i skalowalności. – Dzięki ofercie, którą możemy zbudować za pomocą tej technologii, wierzymy, że stworzymy trwałą i szybko rozwijającą się współpracę biznesową, a także atrakcyjne rozwiązanie dla naszych klientów, które może również spełnić wymagania walut cyfrowych i zdecentralizowanych instrumentów finansowych – dodał.

Craig Perrin, główny dyrektor ds. sprzedaży w Metaco, powiedział, że infrastruktura jego firmy jest specjalnie zaprojektowana do wspierania instytucji przyjmujących aktywa cyfrowe i uczestniczących w gospodarce aktywów cyfrowych. – Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem tej współpracy, ponieważ ustanawia ona Metaco jako lidera rynku w Niemczech, któremu zaufały niektóre z największych banków i giełd w tym kraju.

Metaco aktywnie współpracuje z różnymi kluczowymi graczami na terenie Niemiec. 9 lutego 2023 r. platforma zarządzania aktywami cyfrowymi poinformowała o nawiązaniu współpracy z niemieckim DekaBank w celu uruchomienia platformy tokenizacyjnej opartej na blockchainie. Infrastruktura ma zostać zbudowana w 2023 roku i może ujrzeć światło dzienne w 2024 roku. 

Oprócz Niemiec, platforma zarządzania aktywami cyfrowymi współpracowała również z tureckim producentem samochodów i jednym z najpopularniejszych lokalnych banków na Filipinach. 10 stycznia 2023 r. Metaco nawiązało współpracę z turecką firmą technologiczną z branży motoryzacyjnej Togg, aby pomóc zabezpieczyć swoje oparte na inteligentnych kontraktach usługi mobilności samochodowej. Z kolei 2 listopada 2022 r. firma pomogła UnionBank of the Philippines uruchomić usługi powiernicze i handlowe dla Bitcoina  i Ether.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0