Galaxy Digital uruchamia osiem indeksów kryptowalut

25 sierpnia 2021

Galaxy Digital Holdings połączył siły z indeksami Alerian i S-Network Global, aby uruchomić osiem kryptowalutowych indeksów blockchain.

Jak poinformowano w komunikacie, firmy uruchomiły dwie rodziny indeksów kryptograficznych o nazwie „Alerian Galaxy Global Blockchain Indexes” i „Alerian Galaxy Global Cryptocurrency-Focused Blockchain Indexes”, pod którymi wymieniono osiem ofert. Indeksy pasywne oferują ekspozycję na „spółki publiczne i wybrane wehikuły inwestycyjne”, które są aktywnie zaangażowane w sektory kryptowalut i blockchain, takie jak górnicy kryptowalut, firmy, które przechowują kryptowaluty w swoich bilansach, twórcy technologii infrastrukturalnych i badacze blockchain. Indeksy są równoważone co miesiąc i równo ważone. – Naszym celem jest dalsze zapewnianie inwestorom płynnych, instytucjonalnych i innowacyjnych punktów dostępu do powstającego ekosystemu aktywów cyfrowych – powiedział Steve Kurz, partner i szef działu zarządzania aktywami w Galaxy Digital.

Wśród ośmiu nowych produktów znajduje się indeks Alerian Galaxy Global Cryptocurrency-Focused Blockchain CRYPTE Index, który śledzi firmy kryptograficzne, takie jak Square Inc, Coinbase, Voyager Digital, Argo Blockchain i Marathon Digital, aby wymienić tylko kilka.

Podczas gdy Alerian Galaxy Global Blockchain Index (BCHAIN) śledzi Microsoft, Grayscale’s Bitcoin i Ethereum Trusts, Facebook i Mastercard, inne uwzględnione indeksy to BLKCHN, CRYPTP i BLKCNP. Na początku sierpnia 2021 r. Galaxy rozszerzyło swoją ofertę poprzez partnerstwo z Bloombergiem, aby uruchomić indeks DeFi, który śledzi projekty takie jak Uniswap (UNI), Aave (AAVE) i Compound (COMP). Początkowo Galaxy współpracowało z Bloombergiem w 2018 roku, aby opublikować indeks kryptograficzny, który śledzi 10 najlepszych kryptowalut pod względem płynności.

W II kwartale 2021 r. ​​Galaxy odnotowało stratę w wysokości 175,8 miliona dolarów. Przemawiając podczas telekonferencji na temat wyników spółki założyciel i dyrektor generalny firmy Mike Novogratz nie był zachwycony wynikami. Przytoczył takie czynniki, jak zwiększony wolumen transakcji z kontrahentami i strategiczne partnerstwa blue chipów jako powody, aby pozostać zwyżkowym i powiedział, że celem jest przyjęcie. – Postrzegamy batalię o adopcję jako trudną, bardziej lepką i z biegiem czasu bardziej wpływową finansowo niż krótkoterminowe ruchy cenowe – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0