Szwajcarski bank uruchamia nowe narzędzie do tokenizacji

24 sierpnia 2021

InCore Bank poinformował o uruchomieniu usług powierniczych, stakingowych i handlowych Tezos skierowanych do instytucji finansowych.

InCore Bank oficjalnie ogłosił swoją współpracę z Crypto Finance AG i szwajcarską firmą konsultingową Inacta w celu wprowadzenia nowych cyfrowych produktów finansowych opartych na Tezos, zdecentralizowanej, otwartej sieci blockchain typu „proof-of-stake”. Firmy opracowały nowy standard tokenów Tezos do tokenizacji aktywów, oparty na standardzie Tezos FA2, interfejsie wielu aktywów dla Tezos, który umożliwia programistom wymyślanie typów tokenów, takich jak tokeny niepodlegające wymianie.

Korzystając z Tezos FA2, Inacta opracowała nowy standard tokenów DAR-1, który ma na celu odblokowanie nowych funkcji obsługujących inteligentne kontrakty w celu wsparcia rynków finansowych, w tym mechanizmów regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz zarządzania aktywami. W połączeniu z narzędziem do tokenizacji, InCore Bank ogłosił również nadchodzące uruchomienie usług przechowywania, stakowania i handlu klasy instytucjonalnej dla Tezos (XTZ). Korzystając ze zintegrowanych usług InCore Banku, instytucje finansowe będą mogły oferować obstawianie aktywów swoich klientów, umożliwiając im zdobywanie nagród generowanych poprzez obstawianie lub uczestnictwo w walidacji transakcji poprzez blokowanie tokenów XTZ.

Stijn Vander Straeten, dyrektor generalny infrastruktury pamięci masowej w Crypto Finance Group, powiedział, że nowa współpraca jest przykładem tego, jak FA2 na Tezos znacznie rozszerza możliwości tokenizacji. – Wprowadzenie tych przypadków użycia Tezos dla sektora finansowego sprawia, że ​​innowacyjne, zgodne z przepisami produkty finansowe on-chain stają się dziś rzeczywistością – wyjaśnił.

InCore Bank to kompleksowy bank transakcyjny typu business-to-business, założony w 2007 roku, zapewniający bankom, dealerom zabezpieczeń, zarządzającym aktywami i firmom fintech usługi bankowości transakcyjnej i outsourcingu. Jako szwajcarska korporacja posiadająca licencję bankową i dealera papierów wartościowych, InCore Bank oferuje kompleksową i modułową gamę usług obejmujących bankowość transakcyjną dla aktywów tradycyjnych i cyfrowych, outsourcing procesów biznesowych (działalność middle i back-office) oraz outsourcing bankowych rozwiązań informatycznych. Jak podkreślają przedstawiciele banku, dealerzy papierów wartościowych i zarządzający aktywami na całym świecie czerpią korzyści z ekonomii skali dzięki oferowanym przez podmiot usługom maklerskim, globalnym powierniczym i bankowości korespondenckiej w ramach tradycyjnego rynku aktywów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0