Gamestop współpracuje z Immutable X przy tworzeniu marketplace’u NFT

7 lutego 2022

Amerykański sprzedawca gier wideo poinformował, że zamierza wykorzystać technologię partnerskiej firmy do handlu i tworzenia NFT.

Deweloperzy Immutable twierdzą, że nowy rynek NFT będzie w 100 proc. neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i nie będzie wymagał opłat za gaz. Ponadto, zarówno Immutable jak i GameStop uruchomią program grantowy o wartości 100 milionów dolarów denominowany w tokenach IMX dla twórców treści NFT oraz deweloperów technologicznych. Wiadomo również, że po osiągnięciu określonych kamieni milowych w biznesie GameStop otrzyma prawa do 150 milionów dolarów w tokenach IMX.

Wspomniana dotacja jest przeznaczona wyłącznie dla podmiotów korporacyjnych i zdecentralizowanych organizacji autonomicznych rozwijających gry wideo, Web3, metaverse, usługi IT i marki cyfrowe.

Przypomijmy, że w styczniu 2022 r. GameStop na dobre wkroczyło w przestrzeń NFT informując o zatrudnieniu ponad 20 nowych pracowników oraz nawiązaniu współpracy z dwiema firmami blockchain w zakresie rozwoju gier NFT. Tymczasem internauci wydają się być niezadowoleni, że Loopring, projekt tokena ETH przeznaczony do zasilania zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych, nie został uwzględniony we wspomnianym projekcie, pomimo wcześniejszych negocjacji z GameStop. Jednak w złożonym tego samego dnia wniosku do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, GameStop ujawniło, że Loopring jest nadal zaangażowany w rynek NFT. „GameStop nie zintegruje żadnego protokołu blockchain innego niż Ethereum Layer 1 i Loopring do swojego rynku NFT bez wcześniejszej integracji Immutable” – napisano w komunikacie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0