RSS3 ma być zdecentralizowanym procesorem informacji Web3

7 lutego 2022

Really Simple Syndication (RSS), pierwszy protokół dystrybucji informacji, który doczekał się masowego przyjęcia w internecie, ma zamiar zmierzyć się z Web3 za pomocą zdecentralizowanego protokołu przetwarzania informacji o nazwie RSS3.

W opublikowanym 7 lutego 2022 r. komunikacie RSS3 przedstawiło plany przeniesienia swojej popularnej aktualizacji kanałów internetowych do Web3. RSS3 będzie oferował każdemu podmiotowi plik RSS3, który będzie pełnił rolę danych źródłowych i będzie stale aktualizowany. Plik z danymi źródłowymi może być wykorzystany jako agregat wszystkich działań cybernetycznych, które mogą być następnie wykorzystane do tworzenia mediów społecznościowych, sieci treści, gier i innych aplikacji opartych na danych. Dane źródłowe będą miały kontrolę nad tym, które informacje mają być nadawane, a które utrzymywane w tajemnicy.

RSS to plik z danymi zawierającymi podsumowanie aktualizacji strony internetowej, zazwyczaj w formie listy artykułów z hiperłączami. Te pliki RSS miały być zdecentralizowane i odgrywały kluczową rolę w wymianie informacji w internecie. Jednak monopol scentralizowanych dostawców usług hostingowych doprowadził do powstania zdecentralizowanego RSS3.

W komunikacie podkrelono, że budowanie zdecentralizowanego protokołu przetwarzania informacji od podstaw było dość skomplikowanym zadaniem i może zająć kolejne sześć do ośmiu miesięcy na budowę węzłów RSS3. Deweloperzy są w trakcie budowania systemu DAO, ale wierzą, że prawdziwa decentralizacja będzie wymagała czasu. Wiadomo już, że zespół deweloperów nawiązał współpracę z Ethereum, Arweave, Polygon, BSC, Arbitrum, Avalanche, Flow i xDAI w celu rozpowszechnienia protokołu w różnych zdecentralizowanych sieciach.

Zespół stojący za zdecentralizowanym protokołem zamknął do tej pory dwie rundy finansowania, w których udział wzięły takie firmy jak Coinbase Ventures, Dapper Labs, Dragonfly Capital, Fabric Ventures i kilka innych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0