Gemini dołącza do Coinbase i Block w Radzie ds. Kryptowalut i Innowacji

25 lutego 2022

Giełda kryptowalut poinformowała, że w trzecim i czwartym kwartale 2021 r. wydała 120 tys. dolarów na działania lobbingowe w USA.

Rada ds. Kryptowalut i Innowacji (Crypto Council for Innovation) ogłosiła, że Gemini dołączy do listy firm przyjaznych kryptowalutom, których celem jest wspieranie ustawodawców w zakresie regulacji związanych z kryptowalutami.

W opublikowanym 24 lutego 2022 r. komunikacie Rada poinformowała, że Gemini dołączyło do takich firm jak Coinbase, Block, Fidelity Digital Assets, Paradigm i innych w celu „przyspieszenia wzrostu i globalnego przywództwa grupy”. Szef działu polityki i spraw regulacyjnych Gemini, Ji Kim, powiedział, że giełda będzie współpracować z ustawodawcami i organami regulacyjnymi, aby pomóc w dalszej adopcji kryptowalut na całym świecie.

Utworzona w kwietniu 2021 roku przez Coinbase i Square – obecnie Block – Rada ds. Kryptowalut i Innowacji ma na celu rozpoczęcie dialogu z rządami i agencjami regulacyjnymi na temat korzyści płynących z kryptowalut. W lipcu 2021 r. grupa zorganizowała wirtualne wydarzenie na temat adopcji Bitcoina o nazwie The ₿ Word, w którym udział wzięli prelegenci tacy jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk i Jack Dorsey. Warren, były dyrektor ds. technologii blockchain i distributed ledger na Światowym Forum Ekonomicznym, objął stanowisko dyrektora generalnego Rady w lutym 2022 r.

Oprócz swoich działań w Radzie ds. Kryptowalut i Innowacji, Coinbase stało się jednym z największych podmiotów w Stanach Zjednoczonych, lobbujących na rzecz przyjaznych kryptowalutom przepisów w Kongresie. Giełda zwiększyła swoje wydatki na lobbing o ponad 460 proc. w latach 2020-2021, odpowiednio z 230 tys. dolarów do około 1,3 mln dolarów.

Przed przystąpieniem do Rady, Gemini nie zgłosiło żadnych wydatków na działalność lobbingową w USA w 2020 roku. Jednak z publicznych rejestrów Senatu USA wynika, że giełda zadeklarowała wydatki w wysokości 120 tys. dolarów w trzecim i czwartym kwartale 2021 r. w ramach umowy z Grupą Sternhell.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0