Gemini uruchamia platformę edukacyjną

19 lutego 2021

Cryptopedia to bezpłatne zasoby edukacyjne, które stanowią wprowadzenie do inwestowania w aktywa cyfrowe.

18 lutego 2021 r. Cameron Winklevoss, prezes Gemini, zaprezentował Cryptopedię. Opisał nową platformę jako „darmowy zasób, który zapewnia światu ogólnodostępną, wysokiej jakości edukację kryptograficzną”.

Platforma obejmuje obecnie kategorie poświęcone kryptowalutom, bezpieczeństwu, handlowi i inwestowaniu oraz DeFi.

Cryptopedia została również zaprojektowana dla ekspertów z danej dziedziny, aby dzielić się swoją wiedzą na temat zasobów cyfrowych. „Sieć ekspertów” platformy obejmuje założycieli i liderów niektórych z największych projektów w branży, w tym szefa firmy Brave Brendana Eicha, szefa Aave Stani Kulechova, współzałożycielkę Tezos Kathleen Breitman i wiele innych osób.

Chociaż rynki kryptowalut dojrzewały przez lata, potrzeba edukacji pozostaje silna, biorąc pod uwagę stosunkowo ograniczone przypadki użycia pieniądza cyfrowego. Nawet projekty w branży kryptograficznej wskazały, że edukacja jest niezbędna do postępów w adopcji, szczególnie na poziomie indywidualnym.

Według najnowszych dostępnych danych na ten temat, adopcja kryptowalut pozostaje na bardzo wczesnym etapie. Badania przeprowadzone niedawno przez Cambridge Center for Alternative Finance wykazały, że około 101 osób na całym świecie posiada obecnie Bitcoin (BTC) i inne aktywa cyfrowe. Aby zwiększyć tę liczbę unikając problemów, które nękały wczesnych użytkowników kryptowalut, potrzebna jest szersza edukacja.

Prezentując Cryptopedię, Winklevoss powiedział: – Wiemy, że brak kompleksowej edukacji na temat kryptowalut jest jedną z głównych barier wejścia i przyjęcia dla konsumentów – w czym Cryptopedia może pomóc.

Cameron Winklevoss to amerykański inwestor w kryptowaluty i Bitcoin, wioślarz, przedsiębiorca i założyciel Winklevoss Capital Management i giełdy kryptowalut Gemini. Brał udział w zawodach wioślarskich par mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku ze swoim identycznym bratem bliźniakiem i partnerem wioślarskim, Tylerem Winklevossem. Winklevoss i jego brat są znani ze współzałożenia HarvardConnection (później przemianowanego na ConnectU) wraz z koleżanką z Harvardu, Divyą Narendrą. W 2004 roku bracia Winklevoss pozwali założyciela Facebooka Marka Zuckerberga, twierdząc, że ukradł ich pomysł ConnectU na stworzenie popularnego serwisu społecznościowego Facebook. Oprócz ConnectU, Winklevoss był także współzałożycielem serwisu społecznościowego Guest of a Guest wraz z Rachelle Hruska.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0