Giełda PayBito zawiesza handel XRP

18 lutego 2021

Amerykańska giełda kryptowalut zawiesza handel XRP w świetle pozwu złożonego przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Duża giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych wstrzymała cały handel XRP na swojej platformie w wyniku toczącego się pozwu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple Labs.

18 lutego 2021 r. giełda PayBito, która przetworzyła transakcje o wartości 1,1 miliarda dolarów, zawiesi wszystkie pary handlowe XRP. Na giełdzie wcześniej dostępne były cztery pary handlowe XRP, a transakcje XRP / USDT były najbardziej popularne.

Jak powiedział dyrektor zarządzający PayBito Raj Chowdhury, zawieszenie handlu nie wpłynie na zasoby użytkowników, a osoby posiadające monety na giełdzie nadal będą mogły przenieść je z platformy. – Nasza decyzja o zawieszeniu handlu XRP z pewnością nie wpłynie na dostęp naszych użytkowników do czynników takich jak bezpieczeństwo i zgodność, umożliwiając im w ten sposób transfer XRP z ich portfeli na inne giełdy – wyjaśnił. Dyrektor PayBito potwierdził, że firma będzie nadal monitorowała trwający spór prawny między SEC a Ripple Labs, sugerując, że może przywrócić handel XRP w zależności od wyniku procesu.

W grudniu 2020 roku Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko Ripple Labs, zarzucając firmie, że sprzedaż przez nią monet XRP stanowiła naruszenie przepisów o papierach wartościowych. Ripple Labs w dalszym ciągu zaprzecza tym zarzutom i zażądało od SEC wyjaśnienia, dlaczego XRP jest klasyfikowany jako zabezpieczenie, podczas gdy Ether (ETH) nie. Wcześniej urzędnicy SEC publicznie oświadczyli, że monety takie jak Bitcoin (BTC) i Ether są wystarczająco zdecentralizowane, aby nie reprezentować kwestii bezpieczeństwa.

PayBito to wiodąca platforma handlu aktywami kryptowalutowymi działająca w USA i Indiach. Platforma została zaprojektowana i obsługiwana przez zespół z w bankowych systemach bezpieczeństwa, handlu kryptowalutami i technologii Blockchain. W ostatnim czasie PayBito dołączyło do długiej listy głównych giełd, które zdecydowały się omijać XRP w trakcie procesu sądowego. Binance.US, eToro, Coinbase, Bittrex i OKCoin albo wstrzymały handel XRP, albo całkowicie wycofały monetę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0