Gemini uruchomi platformę instrumentów pochodnych poza USA

8 maja 2023

Pierwszym kontraktem na instrumenty pochodne platformy będzie kontrakt wieczysty BTC denominowany w Gemini Dollar, a następnie kontrakt wieczysty ETH/GUSD.

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych giełda kryptowalutowa Gemini poinformowała o uruchomieniu platformy instrumentów pochodnych poza Stanami Zjednoczonymi. Dubbingowany Gemini Foundation, oddział offshore będzie oferował usługi dla użytkowników z siedzibą w Singapurze, Hong Kongu, Indiach, Argentynie, Bahamach, Bermudach, Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Bhutanie, Brazylii, Kajmanach, Chile, Egipcie, Salwadorze, Guernsey, Izraelu, Jersey, Nowej Zelandii, Nigerii, Panamie, Peru, Filipinach, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadine, Południowej Afryce, Korei Południowej, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji, Urugwaju i Wietnamie.

Pierwszym kontraktem pochodnym platformy będzie kontrakt Bitcoin, kontrakt wieczysty denominowany w Gemini Dollar (GUSD), a wkrótce po nim kontrakt wieczysty ETH/GUSD. Uprawnieni klienci będą mogli handlować zarówno produktami spot, jak i pochodnymi, a także konwertować dolary amerykańskie i USD Coin na GUSD na zasadzie 1:1. Opłaty, zyski i straty również będą przetwarzane w GUSD. Domyślna dźwignia wynosi 20x, a maksymalna możliwa dźwignia to 100x.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kontraktów futures, kontrakty wieczyste nigdy nie wygasają. Handel wieczystymi kontraktami futures nie jest regulowany przez Commodity Futures Trading Commission, a giełdy oferujące kontrakty futures na kryptowaluty, takie jak BitMEX, nie są dostępne dla klientów ze Stanów Zjednoczonych.

W ostatnim czasie Tyler i Cameron Winklevoss pożyczyli swojej giełdzie kryptowalut Gemini 100 milionów dolarów, aby wesprzeć biznes w obliczu spowolnienia rynkowego. Bracia udzielili pożyczki firmie Gemini po próbie pozyskania przez nią zewnętrznych inwestycji.

Kwota 100 milionów dolarów wyróżnia się częściowo dlatego, że jest równa kwocie, którą Gemini zgodziło się przekazać niektórym swoim klientom w ramach sprawy upadłościowej Genesis. Genesis, który, podobnie jak CoinDesk, jest własnością Digital Currency Group (DCG), zamroził wypłaty w następstwie upadku FTX w zeszłym roku. W ramach lutowej ugody DCG osiągniętej z wierzycielami, Gemini zobowiązało się do przekazania do 100 milionów dolarów użytkownikom Earn.

Nie jest jasne, czy pożyczka w wysokości 100 milionów dolarów i zobowiązanie w wysokości 100 milionów dolarów są ze sobą powiązane.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0