Three Arrows Capital uruchamia fundusz NFT

31 sierpnia 2021

Dyrektorzy wywodzący się z firmy Three Arrows Capital (3AC) uruchomili fundusz skupiający się na zbieraniu wysokiej jakości dzieł sztuki cyfrowej w postaci niewymiennych tokenów (NFT).

Fundusz, nazwany Starry Night Capital, został założony przez dyrektora generalnego Three Arrows Capital, Su Zhu, współzałożyciela 3AC, Kyle’a Daviesa i pseudonimowego kolekcjonera NFT, Vincenta Van Dougha. Van Dough poinformował o powstaniu funduszu w swoim poście opublikowanym na Twitterze 31 sierpnia 2021 r. „Nasza teza jest prosta, uważamy, że najlepszym sposobem na wyeksponowanie się na zmianę paradygmatu kulturowego wprowadzaną przez NFT jest posiadanie najlepszych elementów z najbardziej pożądanych zestawów” – napisał. Zhu udostępnił tego tweeta dalej, dodając, że jest „podekscytowany wspólnym tworzeniem historii”.

3AC to zarządzający funduszami skoncentrowanymi na aktywach cyfrowych, założony w 2012 roku. Firma zainwestowała w wiodące blockchainy warstwy pierwszej, w tym Ethereum, Avalanche i Polkadot, a także zbudowała ekspansywne portfolio DeFi, w tym blueships Aave, Synthetix i Balancer.

Chociaż szczegóły dotyczące planu działania nowego funduszu są na tym etapie nieznane, Van Dough ujawnił, że Starry Night Capital ma nadzieję uruchomić fizyczną galerię w dużym mieście, uruchomić portal edukacyjny NFT i zbadać inne inicjatywy budowania społeczności pod koniec 2021 roku. – Przestrzeń NFT nie jest grą o sumie zerowej, jest napędzana przez silne efekty koła zamachowego i działa najlepiej, gdy ciasto rośnie dla wszystkich – powiedział Van Dough.

27 sierpnia 2021 r. entuzjasta NFT o pseudonimie „pixelpete” napisał na Twitterze, że sprzedał swoje jedyne w swoim rodzaju Art Blocks NFT z dziełem Dmitrija Cherniaka, Goose Ringer, Zhu i Daviesowi w ramach transakcji, którą pośredniczył Van Dough. NFT pochodzi z kolekcji Cherniaka, Ringers — z których każdy został wygenerowany algorytmicznie na blockchainie Ethereum. Para zapłaciła 1800 Ether za token (około 5,8 miliona dolarów). Nie jest jednak jasne, czy Starry Night Capital będzie właścicielem tego dzieła sztuki. W portfelu Van Dougha na rynku OpenSea znajduje się imponująca kolekcja 1913 NFT, w tym prace znanego artysty NFT Pplpleasr.

Reakcja społeczności na uruchomienie funduszu na Twitterze była w większości pozytywna, a osoby takie jak Ryan Wyatt, szef gier w YouTube i założyciel Bankless David Hoffman, gratulują zespołowi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0