Giełda kryptowalut Bybit zawiesza świadczenie usług w Korei Południowej

17 września 2021

W związku ze zbliżającym się terminem regulacyjnym w Korei Południowej, duża giełda kryptowalut zamyka swoją działalność w tym kraju.

Bybit, jedna z największych na świecie giełd instrumentów pochodnych kryptowalut, wstrzyma niektóre usługi dla południowokoreańskich użytkowników przed upływem terminu licencjonowania. 17 września 2021 r. giełda oficjalnie ogłosiła, że zaprzestanie obsługi języka koreańskiego na swoich platformach, a także oficjalnej społeczności Korei Południowej w mediach społecznościowych. „Bybit nie obsługuje żadnych koreańskich rynków wygranych, takich jak pary walutowe, płatności czy transakcje. Wszystkie inne usługi pozostaną funkcjonalne” – napisano w komunikacie.

Bybit usunie funkcje przed dniem 24 września 2021 r.

Nowe wymagania dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy są obowiązkowe dla lokalnych giełd i giełd zagranicznych, które oferują obsługę języka koreańskiego lub pary walutowe denominowane w wygranych. Doprowadziło to do tego, że niektóre duże giełdy przestały oferować usługi w kraju, zamiast dostosowywać się do rygorystycznych nowych wymagań dotyczących udostępniania rachunków z prawdziwym imieniem za pośrednictwem lokalnego banku. W sierpniu 2021 r. Binance wstrzymało wygrywanie par handlowych i usunęło obsługę języka koreańskiego ze swojej strony internetowej.

Tymczasem Bybit poinformował, że „przyjmuje swoją odpowiedzialność jako giełda i lider branży w aktywnej współpracy z regulacjami wdrażanymi przez różne jurysdykcje w celu promowania włączenia finansowego i rozwoju całego przemysłu kryptograficznego”.

Według południowokoreańskiej Komisji Usług Finansowych, platformy kryptograficzne, które nie ubiegały się o licencję, powinny powiadomić swoich klientów o przewidywanej dacie zamknięcia i procedurach wypłaty pieniędzy co najmniej siedem dni przed zamknięciem, jednak nie później niż do piątku 17 września 2021 r. Według informacji podanych przez agencję Reuters ponad 60 giełd kryptowalut w Korei Południowej musi powiadomić klientów o częściowym lub całkowitym zawieszeniu obrotu do piątku o północy.

ByBit to platforma do handlu kryptowalutami na instrumentach pochodnych, kładąca nacisk na handel dźwignią z dźwignią do 100x na parach handlowych BTC/USD i ETH/USD. Giełda instrumentów pochodnych oferuje kontrakty wieczyste, które są zgodne z ceną spot kryptowaluty, a nie z rzeczywistymi aktywami kryptowalutowymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0