Rarible wprowadza bezkosztową funkcję bicia NFT

19 października 2021

Platforma dąży do obniżenia opłat za Ethereum, które ograniczają wielu inwestorów na wschodzącym rynku niewymiennych tokenów.

Rynek tokenów niezamiennych (NFT) Rarible wprowadził nową funkcję zwaną „leniwe bicie”, która daje użytkownikom możliwość tworzenia tokenów niepodlegających wymianie przy zerowych kosztach – a wszystko to przy jednoczesnym zwiększeniu zrównoważenia środowiskowego na platformie. Zamiast tradycyjnej metody, w której dane są przechowywane w blockchain natychmiast po wybiciu, wybija się je nie w momencie powstania, ale w momencie zakupu. To kupujący płaci opłaty za gaz przy zakupie przedmiotu. W takim przypadku dane będą przechowywane w zdecentralizowanym systemie pamięci masowej peer-to-peer o nazwie IPFS.

W ciągu ostatniego roku do przestrzeni NFT napłynęło wielu nowych użytkowników detalicznych. Nic więc dziwnego, że duzi gracze są zaniepokojeni stale rosnącymi opłatami za gaz w sieci Ethereum, co zwiększa ich barierę wejścia i kierując wielu inwestorów do alternatywnych łańcuchów bloków, takich jak Solana. Według danych Rarible Analytics aktualna średnia cena gazu na Rarible za wybicie pojedynczego tokena ERC-721 wynosi 0,022 ETH, co odpowiada kwocie 82,26 dolarów. W rzeczywistości jest to korzystny czas na bicie monet na platformie, w porównaniu z częstymi okresami dużej aktywności w sieci, w których opłaty za gaz mogą wzrosnąć do setek dolarów.

Tymczasem Coinbase przyciągnął ogromną uwagę społeczności w związku z nadchodzącym uruchomieniem swojego rynku NFT, rejestrując 1,1 miliona zapisów e-mail w ciągu pierwszych 24 godzin. Tydzień później liczba ta wynosiła 2,35 miliona. Aby dodać większy kontekst do tej liczby, wiodący rynek NFT OpenSea odnotował nieco ponad 263 tys. unikalnych użytkowników w ciągu ostatnich 30 dni, oprócz łącznej wartości przekraczającej 3 miliardy dolarów.

Zgodnie z najnowszym raportem dla akcjonariuszy w drugim kwartale 2021 r. Coinbase odnotowało 68 milionów zweryfikowanych użytkowników i 8,8 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie. Z kolei dane analityczne z DappRadar pokazują, że Rarible zarejestrował 10 100 unikalnych użytkowników w ciągu 30 dni, RARI, natywny token platformy, odnotował pozytywny wzrost w ciągu ostatniego miesiąca, rosnąc o 80% od rocznego minimum pod koniec września 2021 r. do wartości około 22,20 dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0